Polski chamek za kierownicą
Opis osobowości:
Cham pospolity. Ma kłopoty z czytaniem, pisaniem i liczeniem. Jego zachowanie wynika z chęci odreagowania na upokorzenia codzienności.

Główne wady i zagrożenia:

* zajeżdża drogę,
* nie przepuszcza nawet jeśli nic mu to nie szkodzi,
* wciska gaz, kiedy próbujesz go wyprzedzić, a jak zrezygnujesz - zwalnia,
* omija korek i kolejkę do skrętu na każdy możliwy sposób,
* i wiele innych, które jego mały móżdżek wymyśla on-line.

Ulubione samochody:
Brudne.
- Jak podwoić wartość malucha?
- Zatankować go do pełna.

Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytania



W ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach

Dolnośląscy kierowcy nagrywają i ostrzegają

Kamera w samochodzie
Kamera w samochodzie

Jesień to czas spadku bezpieczeństwa na drogach. W ostatnich dniach września na Dolnym Śląsku doszło do 66 wypadków z udziałem kierowców. Zdaniem ekspertów, sposobem na ograniczenie liczby kolizji jest dokumentowanie przypadków nieprawidłowego postępowania w czasie jazdy.

Początek astronomicznej jesieni pokazał, że kierowcy muszą zachować wzmożoną ostrożność. Od 23 września do 1 października na dolnośląskich drogach doszło do 66 wypadków
i zatrzymano 181 nietrzeźwych kierowców.

- Te dane to dowód, że jesienią należy zadbać, by podróże samochodem były, jak najbardziej bezpieczne i wolne od niepotrzebnego ryzyka - mówi Paweł Wujcikowski, ekspert ds. bezpieczeństwa w firmie Spy Shop.

Ekspert wskazuje, że sposobem na poprawę drogowego bezpieczeństwa mogą być popularne rejestratory trasy. Filmiki z takich urządzeń mogą stanowić podstawę do karania piratów drogowych i w ten sposób pomóc w zapobieganiu wypadkom samochodowym.

Kierowcy pomagają policji

Dolnośląska policja już od dłuższego czasu zachęca do przesyłania nagrań video na swoje skrzynki mailowe. Na stronach większości Komend Powiatowych powstały nawet specjalne zakładki, gdzie w ramach akcji Stop Agresji Drogowej zamieszczono instrukcje dotyczące przekazywania materiałów w ręce funkcjonariuszy.

- Rejestratory trasy stały się niemal nieodłączonym elementem wyposażenia wielu samochodów w Polsce. Dzięki nim można w prosty sposób udowodnić winę pirata drogowego lub poinformować policję o tym, że ktoś prowadzi pod wpływem alkoholu - tłumaczy Paweł Wujcikowski.

W wyniku współpracy policjantów i kierowców, udało się już zatrzymać wielu potencjalnych sprawców wypadków. Jednak okres jesienno-zimowy może przynieść wzrost liczby kolizji drogowych. By tego uniknąć należy zachować szczególną ostrożność za kierownicą, ale pomocna będzie też czujność w obserwacji i informowaniu o niepokojących zachowaniach na drodze.

Rejestratory na jesienne wieczory

By takie działania były łatwiejsze i bardziej sprawne, należy wybierać rejestratory, które sprawdzą się w warunkach nocnych i ograniczonej widoczności. Jak wybrać taką kamerę?

- Musi przede wszystkim posiadać obiektyw, pozwalający nagrywać w warunkach niedostatecznego oświetlenia, czyli po prostu sprawdzać się równie dobrze w dzień, jak
i w nocy-
mówi Paweł Wujcikowski.

Ekspert zwraca również uwagę na takie cechy, jak szeroki kąt widzenia kamery (najlepiej od 120 do 140 stopni), nagrywanie obrazu w jakości HD, czy czujnik przeciążeń. Ten element zabezpiecza nagania przed skasowaniem w przypadku stłuczki lub innego rodzaju kolizji. Przydatną funkcją jest także oznaczanie nagrań datą i godziną. To pozwala funkcjonariuszom na sprawniejsze określenie okoliczności zdarzenia zarejestrowanego na nagraniu.


opublikowano: 2014-10-09
Komentarze
Polityka Prywatności