Wsiada informatyk do taksówki. Taksiarz pyta:
- Dokąd jedziemy?
- 192.168.4.1
Facetowi zepsuł się trabant. Łapie stopa i zatrzymuje się gość w BMW:
- Ja pana będę holował ale jak będę za szybko jechał to niech pan włączy lewy kierunkowskaz.
Gość się zgodził. Jadą i jadą, aż tu nagle obydwóch wyprzedza drugie BMW i przez szybę drwi z kierowcy pierwszej beemki, że tak wolno jedzie. Facet wkurzony przyspiesza.
Mija go następne BMW i cała sytuacja się powtarza. Facet już konkretnie wkurzony jedzie, gaz do dechy i dogania tamte BMW. Kierowca trabanta oczywiście zaczął mrugać kierunkowskazem. Całą sytuację widzi dwoch policjantow:
- Józek widzisz to co ja?
- No trzy beemki i trabant będzie je wyprzedzał.

Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytania



W ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach

Najwięcej wypadków drogowych w Łodzi i Rzeszowie - raport o wypadkach drogowych w polskich miastach w 2014 roku[1]

Według raportu porównywarki OC/AC mfind.pl najwięcej wypadków w 2014 roku miało miejsce w Łodzi i Rzeszowie[2]. Ich najwyższy odsetek ze skutkiem śmiertelnym odnotowano z kolei w Warszawie (62 ofiary), Łodzi (42) i Poznaniu (41)[3]. Do najbezpieczniejszych miast na mapie Polski należy Toruń, Białystok i Gorzów Wielkopolski.

Jak wynika z raportu mfind.pl najczęstszą przyczyną kolizji jest nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu. Pijani kierowcy są natomiast postrachem dróg Łodzi, Krakowa, Opola i Warszawy - w tych miastach zginęło przez nich aż 150 osób w 2014 roku. Dla porównania w Gorzowie Wielkopolskim w 2014 roku nie odnotowano żadnego takiego zdarzenia.

W 2014 roku w całym kraju w wypadkach drogowych zginęło łącznie 3202 osób[4]. Stosunkowo bezpiecznymi miastami - czyli takimi, gdzie liczba wypadków na 10 000 mieszkańców nie przekracza 7 - jest Poznań, Bydgoszcz, Zielona Góra, Warszawa, a także Lublin.

"Polskie drogi z roku na rok stają się coraz bezpieczniejsze, jednak nadal wskaźnik wypadków pozostaje na wysokim poziomie w wielu województwach. Niepokojącym jest fakt, że najczęstszą przyczyną kolizji jest wymuszanie pierwszeństwa przez polskich kierowców oraz nieprawidłowe zachowanie wobec pieszych. Jedynie w Katowicach główną przyczyną wypadków jest nadmierna prędkość" - mówi Bartłomiej Roszkowski, członek zarządu mfind.pl, jednej z największych porównywarek OC/AC w Polsce.

Wśród głównych przyczyn wypadków drogowych są: nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, niewłaściwe zachowanie wobec pieszego, brak odpowiedniej odległości między pojazdami, nadmierna prędkość, a także nieprawidłowa zmiana pasa ruchu. Bardzo niepokojącym źródłem wypadków jest także nietrzeźwość wśród kierowców. W 2014 roku Policja zatrzymała ponad 140 tysięcy pijanych kierowców[5]. Do największej ilości kolizji z ich udziałem doszło w Łodzi - aż 42 zdarzenia. Kolejnymi miastami, w których prowadzący pod wpływem alkoholu spowodowali największą liczbę wypadków były: Kraków (39), Opole (36) oraz Warszawa (33)[6].

"Zmniejszenie liczby wypadków oraz ofiar śmiertelnych wynika ze znacznej poprawy jakości polskich dróg. Miasta zyskują obwodnice i bezkolizyjne skrzyżowania. Polacy jeżdżą też coraz lepszymi, a więc bezpieczniejszymi samochodami, co sprawia, że nawet gdy dochodzi do wypadków, nie są one tak tragiczne w skutkach jak jeszcze kilka lat temu. Na mapie naszego kraju są niestety w dalszym ciągu takie miasta jak Łódź, która musi nadrobić wieloletnie zaniedbania w zakresie infrastruktury drogowej, aby jazda po tym mieście była bezpieczna. Porównywarka OC/AC mfind.pl co roku będzie sprawdzać, jak zmieniają się polskie miasta pod względem bezpieczeństwa ruchu drogowego" - zapowiada Dominika Grabek, redaktor naczelna serwisu mfind.pl.

Więcej informacji dostępnych jest w raporcie porównywarki OC mfind.pl i WP.pl.


[1] Raport roczny Komendy Głównej Policji "Wypadki drogowe 2014" (link: http://www.statystyka.policja.pl/st/ruch-drogowy/76562,Wypadki-drogowe-raporty-roczne.html).

[2] Raport roczny Komendy Głównej Policji "Wypadki drogowe 2014" (link: http://www.statystyka.policja.pl/st/ruch-drogowy/76562,Wypadki-drogowe-raporty-roczne.html).

[3] Raporty Roczne Komend Wojewódzkich Policji.

[4] Raport roczny Komendy Głównej Policji "Wypadki drogowe 2014" (link: http://www.statystyka.policja.pl/st/ruch-drogowy/76562,Wypadki-drogowe-raporty-roczne.html).

[5] Raport roczny Komendy Głównej Policji "Wypadki drogowe 2014" (link: http://www.statystyka.policja.pl/st/ruch-drogowy/76562,Wypadki-drogowe-raporty-roczne.html).

[6] Raporty Roczne Komend Wojewódzkich Policji.



data ostatniej modyfikacji: 2015-09-24 11:10:39
Komentarze
Ostatnie:
7.08.2017 12:40
Dodał(a): ~Michał
Jeśli zostałeś poszkodowany w nieszczęśliwym wypadku, zgłoś się do mnie. Razem uda nam się zdobyć najwyższe odszkodowanie dla Ciebie. http://www.najwyzszeodszkodowanie.pl
Polityka Prywatności