Niemiec, Anglik i Polak dostaną 1.000.000 pln. jeśli przejadą przez rój komarów bez ukąszenia.
1. Niemiec jedzie mercem 300 km/h - ugryzł go komar.
2. Anglik jedzie Astonem Martinem 330 km/h - ugryzł go komar.
3. Polak jedzie "komarkiem" 25 km/h, a przywódca komarów:
- Stać to nasz!
Zatrzymał się kierowca na siku i mówi do swojego małego:
- Widzisz jak Tobie się chce to ja zawsze staję.....

Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytania



W ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach
marka

Fiat – inwestor nr 1 w badania i rozwój we Włoszech

Strona www: www.fiat.pl
marka: Fiat

Analiza biura R&S wykazała, że grupa Fiat najwięcej inwestuje we Włoszech w badania i rozwój nauki. Potwierdza to biuro badawcze banku Mediobanca i dziennik ekonomiczno-finansowy Il Sole-24. Na drugim miejscu w klasyfikacji, znajduje się Fianmeccanica, grupa działalności publicznej, zajmująca się środkami transportu.

W roku 2004, Grupa Fiat, zainwestowała 1,8 miliarda euro w badania, co stanowi 3,9% obrotów przedsiębiorstwa. Większość zainwestowanej sumy pochodziła z Fiat Auto (990 milionów euro), firma ta zainwestowała 4,8% swoich obrotów. Jest to taki sam procent jaki osiągnął Nissan, i jest wyższy od wskaźnika procentowego osiągniętego w tym sektorze przez przedsiębiorstwa takie jak Volkwagen (4,3%), GM (4.1%) i DaimlerChrysler (4%).

 

Prace Grupy Fiata w sektorze badań, są prowadzone w 121 ośrodkach na terenie Włoch i zagranicą (w sumie ponad 12 tysięcy pracowników), z siedzibą główną Centrum Badawczego Fiata (Centro Ricerche Fiat CRF) w Orbassano w Turynie i w Elasis di Pomigliano w regionie Kampania.

 

W roku 2004, Centrum Badawcze Fiata, mogło się poszczycić posiadaniem w swoich zasobach 1211 patentów  (to jest o 848 więcej w porównaniu z rokiem 2000) oraz 948 złożonymi wnioskami. Ekologiczne silniki, innowacyjna budowa pojazdów, elektroniczny system kontroli podwozia, bezpieczeństwo transportu, ochrona środowiska: to najważniejsze osiągnięcia ośrodka w Orbassano. Właśnie stąd pochodzi rewolucyjny silnik multijet 1.3 i także tu, przybrał ostateczną formę równie rewolucyjny system elektronicznej kontroli zaworów, który pozwoli ograniczyć zużycie paliwa nawet o 12%.

 

W Centrum badawczym Fiata, powstał również prototyp nazwany “stop&start”, będący w stanie wyłączać i uruchamiać silnik automatycznie, w czasie postojów na światłach, w korku, przy zmniejszaniu prędkości. W fazie projektu znajdują się nowe silniki zasilane gazem, mocniejsze od obecnych, o niskim zużyciu paliwa i, co jest oczywiste, mniej szkodliwe dla środowiska.

 

 


Komentarze
Polityka Prywatności