Żółtodziób za kółkiem
Opis osobowości:
Jest to osobnik zaraz po kursie prawa jazdy więc może to być każdy rodzaj osobowości. Zwykle po przejechaniu pierwszego tysiąca kilometrów zamienia się w normalnego kierowcę lub przechodzi do innej kategorii z mojej listy.

Główne wady i zagrożenia:

* zbyt mała prędkość,
* nieprzemyślane manewry,
* jazda bez świateł,
* kłopoty z manewrowaniem po zatłoczonym skrzyżowaniu.


Ulubione samochody:
Nie ma reguły. Najczęściej taki, jaki rodzice przeznaczają na straty.
Rok 2050. Na skrzyżowaniu zamiast sygnalizacji świetlnej stoi robot i kieruje ruchem. Co jakiś czas mówi:
- Piesi stać, samochody jechać. Samochody stać, piesi iść.
I tak na zmianę.
- Samochody stać, piesi iść. Pani w czerwonym berecie szybciej, szybciej!
Ha ha ha, nie zdążyła!

Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytania



W ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach
marka

MEN dziękuje Renault za sprawy bezpieczeństwa

Strona www: www.renault.pl
marka: Renault

21 lipca 2005, Minister Edukacji i Sportu Mirosław Sawicki odznaczył Agatę Szczech specjalnym wyróżnieniem za wieloletnie zaangażowanie w sprawy bezpieczeństwa i propagowanie edukacji na ten temat wśród dzieci i młodzieży w ramach akcji edukacyjnej „Bezpieczeństwo dla wszystkich” prowadzonej przez Renault Polska. Medal Komisji Edukacji Narodowej Agata Szczech odebrała w Ministerstwie Edukacji w towarzystwie Prezesa Olivier Murguet.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bezpieczeństwo to nasza sprawa

 

„Dla Renault bezpieczeństwo to sprawa honoru”, powiedział Louis Schweitzer, były prezes Grupy Renault. Te słowa nic nie straciły na swojej aktualności.

Renault dysponuje najbezpieczniejszą gamą na rynku, o czym świadczy jego pozycja w rankingu Euro NCAP. Osiem modeli marki uzyskało maksymalną ocenę 5 gwiazdek w crash-testach tej niezależnej organizacji – w dniu dzisiejszym, Renault jest jedynym producentem samochodów, który uzyskał taki wynik.

Renault poświęca pracy nad bezpieczeństwem znaczny potencjał ludzki oraz poważne środki finansowe. Każdego roku koncern inwestuje 100 milionów Euro w badania i rozwój w tej dziedzinie, by móc oferować gamę pojazdów zajmujących niezmiennie czołowe miejsca na rynku w zakresie bezpieczeństwa czynnego i biernego. 600 pracowników zaangażowanych jest w opracowanie nowatorskich rozwiązań zgodnie z dewizą Renault «bezpieczeństwo dla wszystkich».

Koncern Renault zaangażował się również w liczne działania edukacyjne wśród dzieci i młodzieży w dziedzinie bezpieczeństwa na drodze. Rozpoczęty w 2000 roku międzynarodowy program „Bezpieczeństwo dla wszystkich” objął do tej pory niemal 7 mln uczniów w całej Europie w wieku 7-11 lat, w Polsce ponad 400 tys. dzieci, w Europie został poszerzony na gimnazjalistów w wieku 12-15 lat.

 

W Polsce, od ponad roku, Renault propaguje bezpieczną jazdę również za pośrednictwem Szkoły Jazdy Renault i akcji Kierowca na Szóstkę.

 

Również wśród swoich pracowników Renault prowadzi wiele akcji uświadamiających znaczenie bezpieczeństwa na drodze. Co roku organizowany jest miesiąc bezpieczeństwa, podczas którego za pomocą różnych publikacji i wystaw Renault stara się podkreślić wagę bezpieczeństwa na drodze. Pracownicy Renault otrzymali Kartę Kierowcy, której celem było propagowanie ostrożności i zachowań zgodnych z zasadami współżycia społecznego.

 

 


Komentarze
Polityka Prywatności