Nauka jazdy. Instruktor mówi do kursanta.
- Jak jest czerwone to się zatrzymaj.
- Jak jest zielone to jedź,
- Jak ja jestem biały to zwolnij!
Kobieta za kierownicą
Opis osobowości:
Matka, żona, kochanka.

Główne wady i zagrożenia:
Poza wadami wymienionymi w pkt. 3 dochodzą inne, które przy sixie można było przemilczeć, ale tutaj już nie. Temat - rzeka , ale spróbuję:

* niemal całą uwagę pochłania jej strona techniczna prowadzenia samochodu,
* trzyma się kurczowo środka jezdni,
* używa lusterek wyłącznie do poprawiania make-up`u,
* włącza lewy kierunkowskaz i skręca w prawo,
* zero kontaktu z innymi użytkownikami drogi, brak reakcji na standardowe znaki dawane ręką lub światłami (Co tak śmiesznie miga??),
* obserwuje tylko wąski fragment drogi przed maską,
* nagle hamuje (np. tuż przed skrzyżowaniem gdy zapala się żółte światło),
* prędkość uzależnia od aktualnego nastroju a nie od warunków,
* zero wyobraźni i przewidywania,
* wjeżdża na skrzyżowanie mimo, ze nie może z niego zjechać i oczywiście zostaje na nim przez kolejną zmianę świateł tworząc korek,
* blokuje szybki pas, bo za 5 kilometrów skręca w lewo,
* po długim oczekiwaniu na drodze podporządkowanej w końcu zamyka oczy, zaciska dłonie na kierownicy i… rusza… no i… Bum!!!,
* stwarza zagrożenie nawet po opuszczeniu samochodu potrafi go bowiem zaparkować na środku skrzyżowania, lub 5 cm od otwierających się na zewnątrz drzwi czyjegoś domu.

Ulubione samochody:
Nie rozróżnia marek. Zwykle małe lub średnie, czasem (gorzej) większe.

Uwaga:
Do kobiet za kierownicą rzadko zaliczają się też niektórzy mężczyźni. Są to przypadki beznadziejne ale i nieliczne przez co nie chce mi się dla nich tworzyć oddzielnej kategorii… Dupa Wołowa?.

Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytania



W ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach
marka

FIAT 600 MA 50 LAT

Strona www: www.fiat.pl
marka: Fiat

Fiat 600, samochód, który zmotoryzował Włochy, swą premierę miał pięćdziesiąt lat temu, ale mimo to wciąż posiada magiczną aurę stworzoną przez Felice Casorati w jego najsłynniejszym plakacie - samochodu z oświetlonym, nocnym Turynem w tle.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Był rok 1955, Włochy wchodziły w nową epokę polityczną i społeczną: życie wracało do normy po okresie wojennej zawieruchy, która uczyniła teraźniejszość pełną niepewności i obaw o przyszłość. Był to czas, w którym siłę stanowiła wola i wyobraźnia Włochów ukierunkowana na trudne, ale możliwe do osiągnięcia odrodzenie kraju.

 

I taki był też kontekst powstania "wielkiego-małego" Fiata 600, samochodu niewielkiego rozmiarami, ale z ogromnym potencjałem.

Zaprojektowany został przez Dante Giacosa, słynnego inżyniera, który od 1951 roku nieustannie pracował nad czteromiejscowym pojazdem z silnikiem montowanym z tyłu, jednocześnie lekkim i "mocnym". A prócz tego, w cenie możliwej do zaakceptowania przez ludzi, którzy go zbudowali.

 

Projekt był znany jako "100" (bez słowa "Fiat"), a jego rolą miała być odmiana drogowego oblicza Włoch. W tym czasie 300 mld lirów zainwestowano w Mirafiori w budowę nowych linii produkcyjnych, które mogły sprostać nieustannemu wzrostowi produkcji: od 100.000 egzemplarzy w 1950 do 500.000 w 1960 roku.


Po czterech latach rozwoju i eksperymentów Fiat 600 był gotowy, co Dante Giacosa ogłosił w gazetach. Kilka lat później opowiadał: "W 1957 roku odwiedzili mnie przedstawiciele Institution of Mechanical Engineers (Instytutu Inżynierii Mechaniki), znanego brytyjskiego stowarzyszenia, i poprosili mnie o wykład. Zostałem przyjęty bardzo uroczyście w prestiżowej londyńskiej siedzibie instytucji i wygłosiłem odczyt na temat specyfiki małych samochodów dla dwóch wypełnionych po brzegi sal wykładowych, analizując różne problemy i wyjaśniając, jak będą one rozwiązane w modelu 600. Wykład został przyjęty z wielkim zainteresowaniem - artykuł o nim ukazał się nawet w "Timesie".

NOWY FIAT 600 I SPECJALNA SERIA JUBILEUSZOWA

Aby podkreślić jubileusz pięćdziesięciu lat Fiata 600, koncern podjął decyzję o modyfikacji obecnego Seicento i wprowadzeniu w nim licznych zmian stylistycznych. Nowy samochód zawiera kilka elementów jednego z najpopularniejszych włoskich produktów i występuje pod historyczną nazwą, która pojawia się między innymi w chromowanym logo z tyłu samochodu.

 

Jednocześnie w nowej serii pojawia się specjalna limitowana edycja znana jako Fiat 600 „50th”, co stanowi hołd dla legendarnej "sześćsetki", protoplasty całej klasy samochodów. Prócz tych historycznych referencji, nowy Fiat 600 potwierdza przyczyny, dla których Fiat Seicento został od 1998 roku sprzedany w ponad 1.100.000 egzemplarzy: dobre osiągi, doskonałe prowadzenie i niewielkie koszty utrzymania. A do tego bardzo atrakcyjny stosunek jakości do ceny oraz wysoka wartość na rynku wtórnym. I sukces rynkowy, który pokazuje, że model ten zasłużył sobie na znaczącą pozycję w swojej klasie.

 

Dziś, aby wesprzeć tę pozycję w odniesieniu do wielu konkurentów, auto nazywane "super-mini" doczekało się modernizacji, która podkreśla jego rolę, jako alternatywy dla "niższej" części segmentu. W rzeczywistości nowy model stanowi doskonały wybór dla kierowców, którzy oczekują samochodu małego, ale dobrze wyposażonego; kompaktowego, ale komfortowego tak, jak nas do tego przyzwyczaiły większe auta; przeznaczonego do oszczędzania na paliwie, ale godnego zaufania w każdej sytuacji.

"Sześćsetka" jest najmniejszym czteromiejscowym samochodem na rynku. Świetnie sprawuje się we wszelkiego rodzaju miejskich korkach, a jednocześnie nadaje się do długich podróży - zapewniając przy tym użytkownikom zrelaksowaną jazdę.

Ta umiejętność sprostania różnym, a nawet kontrastującym ze sobą potrzebom sprawia, że nowy model Fiata staje się punktem odniesienia na rynku samochodów super-mini.

 

Z tego też wynika misja Fiata: produkować samochody o pięknym wyglądzie, praktyczne i dla każdego. Auta te zawierają nowe, inteligentne rozwiązania i gwarantują wysoką jakość każdego dnia.

Teraz jednakże Fiat pracuje nad nowym concept car'em i skupia się nie tyle na użyteczności, co na symbolice i ekspresji.

 

Warto zatem zobaczyć nowego Fiata 600 - to najlepszy sposób, aby przekonać się, jak dwa samochody o tak odległych momentach premier rynkowych mogą być owocem tej samej kreatywności, której każdego dnia towarzyszy mrowie stylistów i znawców samochodów.

Nowy Fiat 600 pojawi się na włoskim rynku pod koniec czerwca 2005, a niedługo później na pozostałych europejskich rynkach.

 

 


Komentarze
Polityka Prywatności