Kobieta za kierownicą
Opis osobowości:
Matka, żona, kochanka.

Główne wady i zagrożenia:
Poza wadami wymienionymi w pkt. 3 dochodzą inne, które przy sixie można było przemilczeć, ale tutaj już nie. Temat - rzeka , ale spróbuję:

* niemal całą uwagę pochłania jej strona techniczna prowadzenia samochodu,
* trzyma się kurczowo środka jezdni,
* używa lusterek wyłącznie do poprawiania make-up`u,
* włącza lewy kierunkowskaz i skręca w prawo,
* zero kontaktu z innymi użytkownikami drogi, brak reakcji na standardowe znaki dawane ręką lub światłami (Co tak śmiesznie miga??),
* obserwuje tylko wąski fragment drogi przed maską,
* nagle hamuje (np. tuż przed skrzyżowaniem gdy zapala się żółte światło),
* prędkość uzależnia od aktualnego nastroju a nie od warunków,
* zero wyobraźni i przewidywania,
* wjeżdża na skrzyżowanie mimo, ze nie może z niego zjechać i oczywiście zostaje na nim przez kolejną zmianę świateł tworząc korek,
* blokuje szybki pas, bo za 5 kilometrów skręca w lewo,
* po długim oczekiwaniu na drodze podporządkowanej w końcu zamyka oczy, zaciska dłonie na kierownicy i… rusza… no i… Bum!!!,
* stwarza zagrożenie nawet po opuszczeniu samochodu potrafi go bowiem zaparkować na środku skrzyżowania, lub 5 cm od otwierających się na zewnątrz drzwi czyjegoś domu.

Ulubione samochody:
Nie rozróżnia marek. Zwykle małe lub średnie, czasem (gorzej) większe.

Uwaga:
Do kobiet za kierownicą rzadko zaliczają się też niektórzy mężczyźni. Są to przypadki beznadziejne ale i nieliczne przez co nie chce mi się dla nich tworzyć oddzielnej kategorii… Dupa Wołowa?.
Rok 2050. Na skrzyżowaniu zamiast sygnalizacji świetlnej stoi robot i kieruje ruchem. Co jakiś czas mówi:
- Piesi stać, samochody jechać. Samochody stać, piesi iść.
I tak na zmianę.
- Samochody stać, piesi iść. Pani w czerwonym berecie szybciej, szybciej!
Ha ha ha, nie zdążyła!

Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytania



W ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach
marka

Audi Roadjet Concept

marka: Audi

Podczas North American International Automobile Show odbywającym się corocznie w Detroit, Audi zademonstrowało w tym roku studyjny model Roadjet Concept. Samochód prezentuje całkowicie nową wizję przestrzenną oraz innowacyjne systemy elektroniczne, które za kilka lat będą wykorzystywane do produkcji pojazdów seryjnych. Nowatorski napęd Roadjet Concept oraz zastosowana po raz pierwszy sportowa, automatyczna 7-biegowa przekładnia bezpośrednia, zwiastują nadejście nowego rozdziału w historii Audi.

Komfort

Wymiarami Roadjet Concept mieści się w standardach obowiązujących w segmencie B (długość 4,70 m i szerokość 1,85 m). Wysokość 1,55 m oraz rozstaw osi 2,85 m oznaczają jednak dla pasażerów większy komfort jazdy. Podwyższone fotele z dużą ilością miejsca na nogi, zwiększona przestrzeń na wysokości ramion oraz odległość do dachu dla czterech pojedynczych foteli są nowością w tej klasie samochodów.

 

Zawieszenie

Dynamiczne zawieszenie z czterowahaczową osią przednią oraz osią tylną z wahaczami trapezowymi wpływa dodatkowo korzystnie na dynamikę i wygodę podróżowania. Po raz pierwszy zastosowano regulowane amortyzatory oraz nową, zębatkową przekładnię kierowniczą ze zmiennym przełożeniem Audi dynamic steering.

 

Drive select

Interesującym rozwiązaniem zwiększającym przyjemność jazdy jest Audi drive select. System ten, po wciśnięciu odpowiedniego przycisku, pozwala na wybór jednej z kilku charakterystyk pojazdu. Trzy tryby: "comfort", "dynamic" i "sport" zmieniają ustawienie układu kierowniczego, amortyzatorów, przekładni i charakterystyki silnika. Dzięki temu Audi drive select pozwala na różne style jazdy w jednym samochodzie, w zależności od nastroju i potrzeb kierowcy.

 

Car-to-Car

Nowy system komunikacji Car-to-Car, zaprezentowany po raz pierwszy przez Audi w Roadjet Concept, wpływa przede wszystkim na bezpieczeństwo oraz na ekonomiczność i komfort jazdy. Ten powstały we współpracy z innymi producentami elektroniczny układ informacyjny, opiera się na wymianie danych między uczestniczącymi w ruchu samochodami oraz dostępną w otoczeniu infrastrukturą informatyczną poprzez sieć WLAN.

 

Technologia C2C otwiera nowe horyzonty. Analiza danych związanych z ruchem na drodze pozwala na unikanie korków a nawet wypadków. Dzięki połączeniu ze stacjonarnymi sieciami w niedalekiej przyszłości możliwe będzie np. znalezienie oraz zarezerwowanie wolnego miejsca parkingowego jeszcze przed dojechaniem do celu podróży.


Komentarze
Polityka Prywatności