Na egzaminie na prawo jazdy egzaminator pyta podstępnie:
- Co pani zrobi, jeżeli po przejechaniu pięciu kilometrów stwierdzi pani, że zapomniała pani kluczyków?
- Zjadę na pobocze, włączę światła awaryjne, wysiądę z samochodu i sprawdzę, co za matoł pchał mnie taki kawał drogi.
Mama woła do synka:
- Oktawio idż na drugą strone ulicy kupić kilo kartofli.
Oktawia przejechał samochód. Jaka to reklama?
Szkoda Oktawia!

Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytania



W ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach
marka

Ogniwo paliwowe PSA Peugeot Citroën

marka: Peugeot

Jean-Martin Folz, Prezes PSA Peugeot Citroën, oraz Alain Bugat, Prezes CEA, zaprezentowali nowe ogniwo paliwowe w obecności Ministra Edukacji Narodowej, Szkolnictwa Wyższego i Badań Naukowych, Gilles`a de Robien. Ogniwo zaprojektowane w ramach przedsięwzięcia GENEPAC*, realizowanego przez PSA Peugeot Citroën we współpracy z CEA, oferuje najlepsze na świecie parametry wydajności oraz spoistości.

Celem wspólnego przedsięwięcia było zaprojektowanie i zbudowanie małego, modułowego i wydajnego ogniwa paliwowego o mocy do 80 kW, przystosowanego do wymogów technicznych samochodu.

 

Grupa PSA Peugeot Citroën postanowiła stworzyć własną jednostkę badawczą zajmującą się tą przyszłościową technologią. Jednostka, która działa w ramach ośrodka rozwojowego w Carrières sous Poissy, prowadzi badania w zakresie ogniwa paliwowego, związanych z nim technologii oraz ich zastosowań w samochodzie. Z uwagi na znaczne koszty prac grupa liczy na stopniowe, długofalowe wdrażanie ogniw paliwowych do produkcji samochodów, planując w pierwszym etapie zastosowanie nowego rozwiązania w lekkich samochodach dostawczych przeznaczonych do eksploatacji miejskiej. PSA Peugeot Citroën pracuje w tym zakresie nad oryginalnym rozwiązaniem w postaci samochodów elektrycznych, wyposażonych w urządzenie «range extender» zbudowane z ogniwa paliwowego zasilanego wodorem.

 

Przy projektowaniu, wdrażaniu i budowie ogniwa paliwowego w ramach projektu GENEPAC Agencja Energii Atomowej CEA oparła się na wytycznych określonych przez grupę PSA Peugeot Citroën, wykorzystując swoje blisko dziesięcioletnie doświadczenie w tej dziedzinie. CEA jest jedynym ośrodkiem badawczym we Francji, którego prace obejmują kompleksowo wszystkie zagadnienia związane z wykorzystaniem wodoru (produkcja, składowanie, regulacje prawne i wykorzystanie w dziedzinie transportu). W zakresie ogniw paliwowych CEA bada wszystkie procesy związane z wydajnością, starzeniem się i rozkładem ogniw, proponując na tej podstawie innowacyjne rozwiązania techniczne. Prace badawcze nad wykorzystaniem wodoru potwierdzają zaangażowanie CEA w poszukiwanie nowych technologii w dziedzinie energii (program NTE).

 

* Genepac: Generator elektryczny z ogniwem paliwowym

 


Komentarze
Polityka Prywatności