Nauka jazdy. Instruktor mówi do kursanta.
- Jak jest czerwone to się zatrzymaj.
- Jak jest zielone to jedź,
- Jak ja jestem biały to zwolnij!
Komisja zadaje pytanie:
- Proszę nam opisać pracę silnika.
-Brrrruuum, bruuum, wrrrryyy...

Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytania



W ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach
marka

Fiat Auto Poland - Politechnika Śląska

marka: Fiat

Przedstawiciele dyrekcji Fiat Auto Poland podpisali kolejne porozumienie o współpracy z Politechniką Śląską. Swoje podpisy na dokumencie złożyli Członkowie Zarządu FAP: Andrzej Piętka, Dyrektor Personelu i Organizacji, Zdzisław Arlet, Dyrektor Zakładu w Tychach oraz Wojciech Zieliński, Rektor Uczelni.

"Tego typu porozumienie jest zawierane co roku - mówi Dyrektor Andrzej Piętka.  Współpraca między Fiat Auto Poland i Politechniką Śląską układa się doskonale, płyną z niej obustronne korzyści; świadczy o tym fakt, że na takiej uroczystości spotykamy się już po raz ósmy. Wyrażam głębokie wyrazy uznania dla władz Politechniki za ogromne zaangażowanie w rozwój wielu inicjatyw naszej firmy".

W tekście porozumienia, którego uroczyste podpisanie miało miejsce w Zakładzie w Tychach, przedstawiono - w znacznie szerszym zakresie niż w latach ubiegłych - główne cele i kierunki współdziałania. Do najważniejszych należy wzajemna współpraca dotycząca opracowania i propagowania nowych metodologii z zakresu nauk technicznych i zarządzania oraz technologii przemysłowych. Naukowcy z Politechniki Śląskiej uczestniczyć będą w pracach zespołów powoływanych dla wymiany doświadczeń w zakresie knowledge mamagement, ze szczególnym uwzględnieniem problematyki rozwoju kompetencji (także w ramach projektu "Fiat Accademy"). Z kolei dla wielu młodych ludzi, studentów z Politechniki Śląskiej, istotnym elementem współpracy jest możliwość odbywania praktyk studenckich przewidzianych programem studiów oraz pisania prac dyplomowych na tematy wskazane przez FAP. Podczas ich przygotowywania studenci mają okazję do przyjrzenia się funkcjonowaniu przedsiębiorstwa, zarówno w kwestii produkcji samochodów, jak i zarządzania. Dzięki temu przyszli absolwenci mogą opracowywać swoje prace w zakresie obejmującym nowatorskie zagadnienia techniczne i menedżerskie. W związku z tym uczelnia jest naturalnym zapleczem kadry inżynierskiej dla FAP (niemal 40 procent inżynierów, pracujących w firmie to absolwenci Politechniki Śląskiej, będącej jedną z największych uczelni technicznych w Polsce). Ważnym elementem Porozumienia, mającym związek z istotną dla FAP ideą stałego doskonalenia się oraz z przygotowywaną obecnie aplikacją do EFQM (European Foundation for Quality Management), jest zobowiązanie uczelni do przeprowadzania okresowych sondaży, ukierunkowanych na monitorowanie ewolucji wpływu społeczno-kulturowego FAP na społeczność lokalną. Wyniki pilotażowych badań w tej dziedzinie, przeprowadzonych w styczniu 2006 r., zaprezentowano również podczas spotkania.

"Fiat jest koncernem światowym - mówi Wojciech Zieliński, Rektor Politechniki Śląskiej.

- Współpraca z nim jest dla nas bardzo cenna, zarówno jeśli chodzi o kontakty z Ośrodkiem Badawczym Fiata w Orbassano, jak i w zakładach Fiata w Polsce, w szczególności na terenie naszego regionu, gdzie płaszczyzny współdziałania są znacznie szersze, ze względu na bliższe położenie. Kolejna umowa to wynik długiej i owocnej współpracy, która tak naprawdę liczy sobie więcej niż osiem lat formalnie podpisywanych porozumień. Dzięki tej współpracy nasi studenci są w bezpośrednim kontakcie z nowoczesną technologią, w jakimś sensie mają też wpływ na dalszy rozwój tychże technologii. Myślę, że nasze kontakty z Fiat Auto Poland to swoisty wzór współpracy pomiędzy przemysłem, a uczelnią".

 

 

 

 


Komentarze
Polityka Prywatności