Kobieta za kierownicą
Opis osobowości:
Matka, żona, kochanka.

Główne wady i zagrożenia:
Poza wadami wymienionymi w pkt. 3 dochodzą inne, które przy sixie można było przemilczeć, ale tutaj już nie. Temat - rzeka , ale spróbuję:

* niemal całą uwagę pochłania jej strona techniczna prowadzenia samochodu,
* trzyma się kurczowo środka jezdni,
* używa lusterek wyłącznie do poprawiania make-up`u,
* włącza lewy kierunkowskaz i skręca w prawo,
* zero kontaktu z innymi użytkownikami drogi, brak reakcji na standardowe znaki dawane ręką lub światłami (Co tak śmiesznie miga??),
* obserwuje tylko wąski fragment drogi przed maską,
* nagle hamuje (np. tuż przed skrzyżowaniem gdy zapala się żółte światło),
* prędkość uzależnia od aktualnego nastroju a nie od warunków,
* zero wyobraźni i przewidywania,
* wjeżdża na skrzyżowanie mimo, ze nie może z niego zjechać i oczywiście zostaje na nim przez kolejną zmianę świateł tworząc korek,
* blokuje szybki pas, bo za 5 kilometrów skręca w lewo,
* po długim oczekiwaniu na drodze podporządkowanej w końcu zamyka oczy, zaciska dłonie na kierownicy i… rusza… no i… Bum!!!,
* stwarza zagrożenie nawet po opuszczeniu samochodu potrafi go bowiem zaparkować na środku skrzyżowania, lub 5 cm od otwierających się na zewnątrz drzwi czyjegoś domu.

Ulubione samochody:
Nie rozróżnia marek. Zwykle małe lub średnie, czasem (gorzej) większe.

Uwaga:
Do kobiet za kierownicą rzadko zaliczają się też niektórzy mężczyźni. Są to przypadki beznadziejne ale i nieliczne przez co nie chce mi się dla nich tworzyć oddzielnej kategorii… Dupa Wołowa?.
Egzamin na prawo jazdy. Egzaminator zadaje kursantowi pytanie:
- Ma pan skrzyżowanie równorzędne. Tu jest pan w samochodzie osobowym, tutaj tramwaj, a tu karetka na sygnale. Kto przejedzie pierwszy?
- Motocyklista - odpowiada pytany.
- Panie, co pan wygadujesz - warczy zły egzaminator - Toż przecież mówię, jest pan, tramwaj i karetka. Skąd wziął się motocyklista?
- A cholera ich wie, skąd oni się biorą.

Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytania



W ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach
marka

Renault wprowadza modele z fabryczną instalacją gazową.

marka: Renault

Paliwo LPG jest najbardziej ekonomicznym paliwem, znacznie tańszym od innych paliw alternatywnych, Polska jest krajem o największym w świecie parku samochodów jeżdżących z instalacja gazową. W chwili obecnej wciąż wzrasta cena benzyny i oleju napędowego, paliwo gazowe pozostaje więc najtańszym paliwem.

Pierwszym modelem Renault z instalacją gazową było Clio Storia wprowadzone na rynek w lutym 2006, tak jak pozostałe modele Renault z gwarancją 2 letnią. W chwili obecnej najszersza i jedyna na rynku polskim gama modeli z fabryczną instalacją gazową obejmuje również Clio Societe, Megane 5-drzwiowy, Scenic, Kangoo i Kangoo Express. Instalacja gazowa jest objęta 2-letnią gwarancją producenta, co jest absolutną nowością na polskim rynku. Na uwagę zasługuje funkcjonalność tej instalacji tj. brak straty pojemności bagażnika. Zawór napełniania gazu jest umieszczony przy korku wlewu paliwa

 

Instalacja LPG

Instalacja LPG składa się z systemu wielopunktowego, sekwencyjnego wtrysku, z toroidalnego zbiornika gazu o pojemności w zależności od modelu od 35l do 49l, umieszczonego w miejscu koła zapasowego; zamiast  koła zapasowego oferowany jest zestaw do naprawy opony w razie przebicia. Tylko instalacje montowane fabrycznie gwarantują pełne bezpieczeństwo i nie powodują utraty gwarancji. Zawór napełniania gazu umieszczony jest przy korku wlewu paliwa.

 

Serwis fabrycznych instalacji LPG

Diagnostyka, przeglądy i naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne prowadzone są w sieci Autoryzowanych Partnerów Renault.  Personel w sieci Autoryzowanych Partnerów Renault oraz Doradcy Techniczni Renault odbyli niezbędne szkolenia.

 

Przeglądy

Okresy przeglądów samochodów wyposażonych w fabryczną instalację Renault są takie same jak dla silników benzynowych (30 000km) co również stanowi znaczną oszczędność, w przypadku pozostałych instalacji takie przeglądy muszą być dokonywane znacznie częściej bowiem co 10-15 000 km.

 

Koszt instalacji gazowej:

Clio: 4000zł + 2500zł - koszt ABS

Kangoo: 3000zł

Megane: 4700zł

Scenic: 4700zł

 

TECHNOLOGIE ALTERNATYWNE

W ramach Sojuszu z Nissanem Renault opracowuje pełen zakres alternatywnych technologii, takich jak hybrydy benzynowe, hybrydy na paliwo, samochody elektryczne i zmienne przekładnie. W czasie realizacji planu Renault będzie testował we Francji, a następnie wprowadzał na rynek pojazdy wyposażone w ogniwa paliwowe, wykorzystując najnowocześniejsze technologie wypracowane przez Sojusz.

Technologia hybrydowa jest jednym z rozwiązań umożliwiających redukcję emisji CO2. Renault opracowuje w ramach Sojuszu różne technologie hybrydowe. Technologia ta jest jednak kosztowna, ponieważ łączy koszt jednostki napędowej termicznej (benzyna lub diesel) z kosztem silnika elektrycznego. Renault nie rozważa seryjnego stosowania tej technologii przed 2010 r.

 

Technologia Flexfuel 

50% samochodów benzynowych dostępnych w sprzedaży w Europie w 2009 będzie mogło korzystać z mieszanki benzyny i etanolu. Etanol jest technologią przystępną i pragmatyczną. Europa prawdopodobnie pójdzie w kierunku stosowania większej ilości etanolu. Co więcej, silniki Renault sprzedawane w Brazylii mogą pracować wyłącznie w oparciu o etanol. Możliwe jest łączenie (80 % etanolu i 20 % benzyny). Koszt dla klienta jest znacznie niższy niż w przypadku samochodu hybrydowego lub działającego w oparciu o ogniwa paliwowe.

 

Biopaliwa w dieslach

W 2009 r. w Europie wszystkie silniki diesla z gamy będą działać na 30% paliwie diester. Pierwsze oferty pojawią się pod koniec roku 2006.

 

Redukcja emisji CO2 

Produkty Renault należą obecnie do najbardziej ekonomicznych na świecie pod względem oszczędności paliwa i redukcji emisji dwutlenku węgla. Renault jest europejskim liderem pod względem CAFE (Corporate Average Fuel Economy) ze średnim wynikiem dla gamy 145 g/km CO2*, i wyprzedza pod tym względem Fiata (148 g/km) i PSA (149 g/km).

W Europie 20% sprzedaży Renault stanowią samochody emitujące poniżej 120 g/km CO2. Planowana jest poprawa tego wyniku poprzez sprzedaż od 2008 r. miliona samochodów emitujących mniej niż 140 gramów dwutlenku węgla na kilometr, z czego jedna trzecia będzie emitować poniżej 120 gramów. Renault uważa, że wszystkie środki zmierzające do redukcji emisji CO2 ida we właściwym kierunku. Od 1 stycznia 2006 r. Renault uprzedza środki, które zamierza wprowadzić rząd odnośnie do informowania i uwrażliwiania klientów na zagadnienia emisji CO2 poprzez wprowadzenie „etykiety energetycznej” we wszystkich swoich punktach sprzedaży we Francji.

 

* Klasyfikacja 2005 ADEME (Agencja ds. Środowiska i Poszanowania Energii).

 

 

 


Komentarze
Polityka Prywatności