Kobieta za kierownicą
Opis osobowości:
Matka, żona, kochanka.

Główne wady i zagrożenia:
Poza wadami wymienionymi w pkt. 3 dochodzą inne, które przy sixie można było przemilczeć, ale tutaj już nie. Temat - rzeka , ale spróbuję:

* niemal całą uwagę pochłania jej strona techniczna prowadzenia samochodu,
* trzyma się kurczowo środka jezdni,
* używa lusterek wyłącznie do poprawiania make-up`u,
* włącza lewy kierunkowskaz i skręca w prawo,
* zero kontaktu z innymi użytkownikami drogi, brak reakcji na standardowe znaki dawane ręką lub światłami (Co tak śmiesznie miga??),
* obserwuje tylko wąski fragment drogi przed maską,
* nagle hamuje (np. tuż przed skrzyżowaniem gdy zapala się żółte światło),
* prędkość uzależnia od aktualnego nastroju a nie od warunków,
* zero wyobraźni i przewidywania,
* wjeżdża na skrzyżowanie mimo, ze nie może z niego zjechać i oczywiście zostaje na nim przez kolejną zmianę świateł tworząc korek,
* blokuje szybki pas, bo za 5 kilometrów skręca w lewo,
* po długim oczekiwaniu na drodze podporządkowanej w końcu zamyka oczy, zaciska dłonie na kierownicy i… rusza… no i… Bum!!!,
* stwarza zagrożenie nawet po opuszczeniu samochodu potrafi go bowiem zaparkować na środku skrzyżowania, lub 5 cm od otwierających się na zewnątrz drzwi czyjegoś domu.

Ulubione samochody:
Nie rozróżnia marek. Zwykle małe lub średnie, czasem (gorzej) większe.

Uwaga:
Do kobiet za kierownicą rzadko zaliczają się też niektórzy mężczyźni. Są to przypadki beznadziejne ale i nieliczne przez co nie chce mi się dla nich tworzyć oddzielnej kategorii… Dupa Wołowa?.
Nadziany gościu przychodzi do salonu z samochodami i mówi:
-Dzieńdoberek(panie Gierek)!! Chcę kupić luksusowy samochód, ale taki, żeby mało palił.
-Służę uprzejmię.
Podchodą do pierwszego:
-Ile pali to cudo?
-12 litrów na 100 km!
-UU...
Podchodzą do drugiego:
-Ile pali??
-9 litrów na 100 km!
Podchodzą do trzeciego, a w nim gostek pucuje tapicerkę:
-A ten, ile pali??
-Trzy paczki dziennie!

Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytania



W ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach
marka

Emocje SEAT Sport na Torze Most

marka: Seat

W dniach od 11 do 13 sierpnia, na czeskim Torze Most rozegrana została piąta runda Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2006. Leżący na północny-zachód od Pragi obiekt liczy sobie 4.222 metry długości, a jego szerokość waha się od 12 do 14 metrów.

Podczas jednego okrążenia zawodnicy mają do pokonania 21 zakrętów – 12 prawych i 9 lewych. Najdłuższa prosta liczy sobie aż 792 metry.

 

„Tor Most jest po prostu super! Ściganie się na nim sprawia kierowcy ogromną frajdę. Jest bardzo szybki, ma dwie długie proste i partie ciekawych zakrętów. Podczas jazdy wpada się w fajny rytm. Niestety, tym razem pogoda była najgorsza z możliwych, czyli kompletnie nieprzewidywalna. Na zmianę świeciło słońce i padał deszcz, skazując nas na ciągłą loterię z doborem opon”-  opowiadał Robert Kisiel.

 

Wyścig w ramach Długodystansowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Rozegrany w sobotę trzygodzinny wyścig Długodystansowych Samochodowych Mistrzostw Polski zakończył się zwycięstwem Porsche 996 Cup, za którego kierownicą zmieniali się Robert Lukas, Maciej Stańco i Maciej Marcinkiewicz. Kolejne dwa miejsca w klasyfikacji generalnej zajęły ekipy ścigające się samochodami SEAT Leon Supercopa. Łukasz Kotarba, Damian Sawicki i Piotr Soja stanęli na drugim stopniu podium, jednocześnie wygrywając w klasie poniżej 3500 ccm, w której drugie miejsce wywalczyli trzeci w generalce Robert Kisiel i Jean-Claude Laruelle.

 

„Naszym głównym celem było dojechanie do mety przed jeżdżącymi Lancią Włochami: Fabio Ghizzim i Enrico Buscemą. Przez większość wyścigu wszystko szło zgodnie z planem. Niestety na trzy okrążenia przed końcem samochód zaczął przerywać z powodu braku paliwa. Pełny bak w naszym Seacie zwykle wystarcza na godzinę jazdy, jednak konfiguracja czeskiego toru spowodowała nieco większe spalanie. Musiałem więc zaliczyć nieplanowany postój, podczas którego mechanicy dotankowali cztery litry benzyny. Przyznam szczerze, że bałem się powtórki z Poznania, gdzie w podobnych okolicznościach straciliśmy drugą pozycję. Tu jednak udało się powrócić na tor komfortową przewagą i dowieźć do mety drugie miejsce w klasie oraz trzecie w klasyfikacji generalnej” – cieszył się Robert Kisiel.

    

Grand Prix Polski

 niedzielę zawodnicy stanęli do walki w klasie Grand Prix Polski, w której tym razem rozegrano tylko jeden wyścig na dystansie trzynastu okrążeń. Pierwsze trzy miejsca w klasyfikacji generalnej zajęli kierowcy samochodów Porsche: Maciej Stańco, Maciej Marcinkiewicz i Robert Lukas. Czwarte miejsce i pierwsze w klasie poniżej 3500 ccm wywalczył Robert Kisiel. Łukasz Kotarba doprowadził swojego Leona do mety na drugiej pozycji w klasie i szóstej w generalce.

 

„Kiedy ustawialiśmy się na polach startowych zaczął padać deszcz, a wszyscy mieliśmy założone opony typu slick, przeznaczone na suchą nawierzchnię. Organizatorzy zdecydowali się jednak wystartować wyścig, licząc że to tylko przelotne opady. Już na pierwszym okrążeniu dostałem uderzenie w bok, od jadącego Audi czeskiego kierowcy. Mój samochód obróciło i wypadłem na pobocze. Wróciłem na tor dopiero po przejeździe całej stawki i rzuciłem się do odrabiania strat. Na kolejnych pięciu okrążeniach udało mi się wyprzedzić wielu rywali i awansować na piąte miejsce w klasyfikacji Grand Prix Polski. W tym momencie wyścig został przerwany. Deszcz nie przestawał padać, cały czas się nasilając, samochody zjechały więc do boksów aby wymienić opony na deszczowe. Ciekawostką jest, że w Czechach testowaliśmy nowe ogumienie firmy Yokohama, które sprawdziło się tak dobrze, że będziemy używać go w dalszej części sezonu. Po wznowieniu wyścigu udało mi się jeszcze awansować o jedno miejsce i mimo początkowego pecha ukończyć wyścig na dobrej czwartej pozycji w generalce i pierwszym miejscu w klasie” – opowiadał Robert Kisiel.

 

Warszawski kierowca jest bardzo zadowolony z niezawodności i właściwości trakcyjnych swojego SEAT-a Leona Supercopa

„Z samochodem nie mamy praktycznie żadnych problemów. To bardzo ważne, zważywszy że w ciągu jednego weekendu przejeżdżamy „długi dystans” oraz wyścigi Grand Prix Polski. Muszę też przyznać, że auto znakomicie prowadzi się na mokrej nawierzchni. Jedzie dosłownie jak przyklejone. Konfiguracja Toru Most, a szczególnie dwie długie proste, stawiały nas na straconej pozycji w pojedynku z mocniejszymi o sto koni mechanicznych samochodami Porsche. Jestem jednak zdania, że już podczas następnej rundy na Torze Kielce, w podobnych warunkach pogodowych będziemy w stanie nawiązać z nimi zaciętą walkę.”

 

Po pięciu rundach Robert Kisiel prowadzi w klasie do 3500 ccm, a w klasyfikacji generalnej Grand Prix Polski, z dorobkiem czterdziestu punktów, zajmuje czwarte miejsce. Ma tylko dwa oczka straty do dzielących drugą pozycję Macieja Marcinkiewicza i Roberta Lukasa. Prowadzi Maciej Stańco, który zgromadził dotychczas sześćdziesiąt punktów.    

 

Informacje o marce

SEAT wchodzi w skład Audi Brand Group. Z dniem 1 stycznia 2002r. koncern Volkswagena został podzielony na 2 grupy - do pierwszej grupy trafiły modele klasyczne, do drugiej samochody o sportowym duchu. W grupie o charakterze sportowym znalazł swe miejsce SEAT. Stojąc obok Audi i Lamborghini, zachował własną tożsamość - swoisty śródziemnomorski charakter oraz nowoczesność w formie i stylizacji nadwozi. SEAT technologicznie bazuje na rozwiązaniach zastosowanych i sprawdzonych w modelach Audi.


Komentarze
Polityka Prywatności