Główny Urząd Ceł postanowił przeprowadzić ankietę wśród celników na temat
łapówkarstwa. Jedno z pytań zadawanych przez komisję brzmiało:
"Ile czasu potrzebujesz aby za łapówki kupić BMW?"
Celnik na polsko- niemieckiej granicy odpowiada:
- Dwa, trzy miesiące.
Celnik na polsko-czeskiej granicy:
- No, z pół roku.
Celnik ze "ściany wschodniej" po dłuższym zastanowieniu:
- Dwa, trzy lata.
Komisja zadziwiona:
- Tak długo?
Celnik ze "ściany wschodniej":
- Chłopaki, nie przesadzajcie, BMW to w końcu duża firma...
Nadziany gościu przychodzi do salonu z samochodami i mówi:
-Dzieńdoberek(panie Gierek)!! Chcę kupić luksusowy samochód, ale taki, żeby mało palił.
-Służę uprzejmię.
Podchodą do pierwszego:
-Ile pali to cudo?
-12 litrów na 100 km!
-UU...
Podchodzą do drugiego:
-Ile pali??
-9 litrów na 100 km!
Podchodzą do trzeciego, a w nim gostek pucuje tapicerkę:
-A ten, ile pali??
-Trzy paczki dziennie!

Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytania



W ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano 68 razy w naszych ankietach
marka

Nowa Honda Jazz

marka: Honda

Odnowiony Jazz z wyglądu przypomina swojego poprzednika, ale zmiany są bardziej istotne. W ofercie silnikowej nadal brakuje diesla.

Druga generacja Jazz’a została zbudowana na nowej płycie podłogowej, zaprojektowanej  specjalnie dla tego modelu. Auto jest teraz o 5,5 cm dłuższe i 2 cm szersze, a rozstaw osi zwiększono o 5 cm. Pod  względem długości plasuje się między Renault Modusem (krótszy od Jazza o 10 cm), a Fordem Fusionem (dłuższy od Hondy o 11 cm).

Dzięki składanym tylnym zagłówkom poprawiono widoczność kierowcy do tyłu. Bagażnik ma pojemność 375 l (w Fusionie 337 l, w Modusie 463 l). Znajduje się w nim przydatny schowek o głębokości 9 cm, dzięki któremu mniejsze przedmioty przewożone autem nie przemieszczają się po całym bagażniku.

Dużym atutem jest znany z poprzedniej wersji, prosty i wygodny system składania tylnej kanapy. Można ją podnieść lub złożyć wraz z oparciem, bez konieczności wyjmowania zagłówków, czy przesuwania przednich foteli. Auto może pomieścić przedmioty o długości 172 cm i wysokości 128 cm, więc transport np. rowerów nie powinien być problemem.

Z zewnątrz nie widać zbyt wielu różnic w porównaniu do poprzedniego modelu. Przeprojektowano klosze reflektorów i atrapę chłodnicy, bardziej pochylono przednią szybę i powiększono małe okienka w drzwiach. Większe zmiany zaszły w kabinie – deska rozdzielcza stała się nowocześniejsza i podobnie jak kierownica, nawiązuje do „kosmicznego stylu” znanego z Civika.

Honda zdecydowała się również na zmiany dotychczasowych silników. Przy identycznej pojemności skokowej zwiększono ich moc – w silniku 1,2 l z 78 do 90 KM, a w 1,4 l z 83 do 100 KM. Według danych fabrycznych średnie spalanie ma nie przekraczać 5 l (silnik 1.2 ) i 5,3 l (1.4) na każde 100 km. 

W przypadku obu silników do przeniesienia napędu służy zmodyfikowana, 5-stopniowa manualna skrzynia biegów. Dostępna za dopłatą zautomatyzowana przekładnia i-SHIFT na razie nie będzie oferowana w Polsce. Także miłośnicy diesli mogą czuć się rozczarowani, bo Honda nie oferuje takiej wersji Jazz’a. 

W standardowym wyposażeniu znajdzie się m.in. system antypoślizgowy VSC (odpowiednik ESP) i 6 poduszek powietrznych, a jedną z opcji będzie szklany, panoramiczny dach. 

Pierwsza generacja Jazz’a pojawiła się na rynku w 2001 r. i na całym świecie sprzedano już ponad 2 mln sztuk tego modelu. W Polsce mała Honda znalazła dotąd ok. 7 300 nabywców.

Nowy model oficjalnie zadebiutuje podczas październikowego salonu samochodowego w Paryżu. Premierę w naszych salonach zaplanowano na listopad, a ceny mają być porównywalne z aktualnie oferowanym Jazz’em. Najtańsza wersja 1.2/78 KM kosztuje obecnie 44 400 zł (w promocji 40 400 zł). Ceny Renault Modusa 1.2/75 KM zaczynają się od 45 500 zł, a Forda Fusiona 1.4/80 KM od 41 590 zł

Źródło: motofakty.pl


ostatnia zmiana: 2008-09-17
Komentarze
Znak ten zabrania używania sygnałów dźwiękowych, chyba że jest to spowodowane koniecznością ostrzeżenia innych uczestników ruchu przed bezpośrednim zagrożeniem bezpieczeństwa ruchu.
Oznacza kierunek jazdy dla pojazdów z materiałami niebezpiecznymi.
Znak D-45 „koniec strefy płatnego parkowania” oznacza wyjazd ze strefy płatnego parkowania.
Oznacza wjazd do obszaru zabudowanego.
Informuje o wskazanym na znaku obiekcie znajdującym się przy drodze. Znak może być umieszczony w innym miejscu niż po prawej stronie jezdni.
Informuje o zbliżaniu się do początku pasa prowadzącego do wyjazdu z autostrady (pasa wyłączania)
Polityka Prywatności