Kobieta za kierownicą
Opis osobowości:
Matka, żona, kochanka.

Główne wady i zagrożenia:
Poza wadami wymienionymi w pkt. 3 dochodzą inne, które przy sixie można było przemilczeć, ale tutaj już nie. Temat - rzeka , ale spróbuję:

* niemal całą uwagę pochłania jej strona techniczna prowadzenia samochodu,
* trzyma się kurczowo środka jezdni,
* używa lusterek wyłącznie do poprawiania make-up`u,
* włącza lewy kierunkowskaz i skręca w prawo,
* zero kontaktu z innymi użytkownikami drogi, brak reakcji na standardowe znaki dawane ręką lub światłami (Co tak śmiesznie miga??),
* obserwuje tylko wąski fragment drogi przed maską,
* nagle hamuje (np. tuż przed skrzyżowaniem gdy zapala się żółte światło),
* prędkość uzależnia od aktualnego nastroju a nie od warunków,
* zero wyobraźni i przewidywania,
* wjeżdża na skrzyżowanie mimo, ze nie może z niego zjechać i oczywiście zostaje na nim przez kolejną zmianę świateł tworząc korek,
* blokuje szybki pas, bo za 5 kilometrów skręca w lewo,
* po długim oczekiwaniu na drodze podporządkowanej w końcu zamyka oczy, zaciska dłonie na kierownicy i… rusza… no i… Bum!!!,
* stwarza zagrożenie nawet po opuszczeniu samochodu potrafi go bowiem zaparkować na środku skrzyżowania, lub 5 cm od otwierających się na zewnątrz drzwi czyjegoś domu.

Ulubione samochody:
Nie rozróżnia marek. Zwykle małe lub średnie, czasem (gorzej) większe.

Uwaga:
Do kobiet za kierownicą rzadko zaliczają się też niektórzy mężczyźni. Są to przypadki beznadziejne ale i nieliczne przez co nie chce mi się dla nich tworzyć oddzielnej kategorii… Dupa Wołowa?.
Rzecz dzieje się w Stanach. Policjant zatrzymuje samochód na autostradzie, a w samochodzie siedzą trzy zakonnice.
Policjant mówi do prowadzącej:
- Jechała siostra za wolno.
Zakonnica:
- Przecież minimalna prędkość jest 22 mph.
- To jest autostrada i minimalna prędkość to 65 mph, a 22 to numer drogi.
Policjant patrzy jeszcze na tylne siedzenie, gdzie dwie pozostałe zakonnice cale blade telepią się ze strachu jak głupie i pyta:
- A im co się stało?
- Bo widzi pan, panie władzo... właśnie zjechałyśmy z drogi nr 125.

Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytania



W ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach
marka

Nowy Peugeot z napędem elektrycznym

marka: Peugeot

Peugeot, pionier i pierwszy światowy konstruktor samochodów z napędem elektrycznym, przewiduje premierę modelu na koniec 2010. Jego osiągi oraz zasięg do 130 km, uzyskane dzięki zastosowaniu baterii litowo-jonowych, będą skuteczną odpowiedzią na wyzwania związane z ruchem miejskim i ochroną środowiska.

Wraz z modelem ion, który zostanie zaprezentowany po raz pierwszy podczas Salonu motoryzacyjnego we Frankfurcie, Peugeot wprowadza nowe wartości do swojej gamy.

Peugeot, pionier w dziedzinie pojazdów z napędem elektrycznym, dzięki modelowi 106 produkowanemu w latach 1995-2003, pozostaje na dzień dzisiejszy konstruktorem, który sprzedał najwięcej samochodów  o „zerowej emisji" na świecie.

Bogata dzięki tym doświadczeniom Marka spod znaku Lwa ma zamiar pozostać głównym uczestnikiem nowego rynku pojazdów z napędem elektrycznym. Od końca 2010 roku, Peugeot stanie się więc jednym z pierwszych producentów oferujących w sprzedaży w Europie nowy samochód w 100% elektryczny: ion.

Ten samochód z napędem elektrycznym, opracowany we współpracy z Mitsubishi Motors Company (MMC), jest przeznaczony, od momentu jego wypuszczenia na rynek, dla klientów indywidualnych oraz dla flot (administracja, wspólnoty lokalne, wielkie przedsiębiorstwa…), co wynika z jego cech, szczególnie przydatnych w środowisku miejskim.

Baterie litowo-jonowe ładowane całkowicie w sześć godzin i w 80% w trzydzieści minut
Miasto będzie więc ulubionym terenem modelu ion. Czterodrzwiowy, czteromiejscowy, o długości 3,48 m i promieniu skrętu 4,50 m, ten model Peugeot, w 100 % elektryczny, osiągnie maksymalną moc 47 kW (64 KM) i moment obrotowy 180 Nm, oferując przy tym bezpieczne osiągi (maksymalna prędkość 130 km/h). Baterie litowo-jonowe zastosowane w samochodzie, zapewniające dosyć dobry zasięg (130 km w znormalizowanym cyklu europejskim), są ładowane całkowicie w sześć godzin ze standardowego gniazda 220 V lub w 80 % w trzydzieści minut dzięki systemowi szybkiego ładowania.
Cechy te pozwalają małemu mieszczuchowi na "zero emisji"  zaoferować bardzo dobrą wielofunkcyjność użytkowania, porównywalną, jeśli chodzi o osiągi i przestronność, z małym klasycznym samochodem z silnikiem cieplnym.

Wyjątkowa troska o środowisko naturalne, zwarta sylwetka, bezpieczeństwo, prostota użytkowania będą jego najważniejszymi zaletami,… ale nie jedynymi.
W rzeczywistości obejmą one również innowacyjne usługi, dostępne zwłaszcza dzięki "modułowi lokalizacji". Pozwala on nie tylko wezwać pomoc, w której Peugeot jest liderem w Europie (lokalizacja pojazdów, które uległy wypadkowi i wysłanie specjalistycznej pomocy), ale również zebrać wszelkie dane (stan baterii, liczba przejechanych kilometrów, liczba kilometrów do przeglądu,…), pozwalające na profesjonalne zarządzanie parkiem samochodowym.

Nowa strategia marki w zakresie ochrony środowiska

Ion tłumaczy pragnienie firmy Peugeot dotyczące wprowadzenia nowych standardów motoryzacyjnych, proponując nowe rozwiązania przystosowane do różnych potrzeb wynikających z ruchu miejskiego.

To również jeden z kluczowych elementów strategii Marki, których celem jest redukcja niekorzystnego wpływu na środowisko i uniezależnienie się od energii pochodzącej z paliw kopalnych.

Tak więc, od końca 2010 roku, klienci znajdą dodatkowe odpowiedzi w ramach gamy:
  • ion, koniec 2010, samochód w 100% elektryczny do codziennego użytku miejskiego.
  • 3008 HYbrid4, na wiosnę 2011, wyposażony w technologię oferującą szeroką różnorodność zastosowań (147 kW / 200 KM, napęd na 4 koła,… przy emisji CO2 zmniejszonej do 99g/km).
Oferty te uzupełnią gamę pojazdów z napędem cieplnym, które, dzięki coraz lepszym silnikom, zarówno wysokoprężnym HDi FAP, jak i benzynowym (technologie VTi, THP)…, będą mogły osiągnąć szczególną pozycję w swoich segmentach: 107 przy 106 g/km CO2, 207 przy 99 g, 308 przy 120 g, 3008 przy 130 g, 407 przy 129 g …


ostatnia zmiana: 2009-09-10
Komentarze
Polityka Prywatności