Rok 2050. Na skrzyżowaniu zamiast sygnalizacji świetlnej stoi robot i kieruje ruchem. Co jakiś czas mówi:
- Piesi stać, samochody jechać. Samochody stać, piesi iść.
I tak na zmianę.
- Samochody stać, piesi iść. Pani w czerwonym berecie szybciej, szybciej!
Ha ha ha, nie zdążyła!
Kobieta za kierownicą
Opis osobowości:
Matka, żona, kochanka.

Główne wady i zagrożenia:
Poza wadami wymienionymi w pkt. 3 dochodzą inne, które przy sixie można było przemilczeć, ale tutaj już nie. Temat - rzeka , ale spróbuję:

* niemal całą uwagę pochłania jej strona techniczna prowadzenia samochodu,
* trzyma się kurczowo środka jezdni,
* używa lusterek wyłącznie do poprawiania make-up`u,
* włącza lewy kierunkowskaz i skręca w prawo,
* zero kontaktu z innymi użytkownikami drogi, brak reakcji na standardowe znaki dawane ręką lub światłami (Co tak śmiesznie miga??),
* obserwuje tylko wąski fragment drogi przed maską,
* nagle hamuje (np. tuż przed skrzyżowaniem gdy zapala się żółte światło),
* prędkość uzależnia od aktualnego nastroju a nie od warunków,
* zero wyobraźni i przewidywania,
* wjeżdża na skrzyżowanie mimo, ze nie może z niego zjechać i oczywiście zostaje na nim przez kolejną zmianę świateł tworząc korek,
* blokuje szybki pas, bo za 5 kilometrów skręca w lewo,
* po długim oczekiwaniu na drodze podporządkowanej w końcu zamyka oczy, zaciska dłonie na kierownicy i… rusza… no i… Bum!!!,
* stwarza zagrożenie nawet po opuszczeniu samochodu potrafi go bowiem zaparkować na środku skrzyżowania, lub 5 cm od otwierających się na zewnątrz drzwi czyjegoś domu.

Ulubione samochody:
Nie rozróżnia marek. Zwykle małe lub średnie, czasem (gorzej) większe.

Uwaga:
Do kobiet za kierownicą rzadko zaliczają się też niektórzy mężczyźni. Są to przypadki beznadziejne ale i nieliczne przez co nie chce mi się dla nich tworzyć oddzielnej kategorii… Dupa Wołowa?.

Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytania



W ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach
marka

Nowy Trafic Passenger

marka: Renault

Od chwili wprowadzenia na rynek pod koniec 2001 roku, Renault Trafic reprezentuje najwyższy standard w swoim segmencie rynku. Nowy Trafic Passenger i Nowy Trafic Génération, będące kontynuatorami tej tradycji, również oferują szereg elementów wyposażenia podnoszących poziom komfortu i bezpieczeństwa, zapożyczonych ze świata samochodów osobowych.

Ze względu na wymogi nowej normy emisji spalin Euro 4, całkowicie odnowiona została oferta montowanych w tych modelach silników wysokoprężnych, łącznie z opracowaną we współpracy z Nissanem w ramach Aliansu nową jednostką 2.0 dCi. Ten odznaczający się znacznie lepszymi osiągami, bardziej elastyczny i zużywający mniej paliwa silnik stanowi symbol coraz bardziej „osobowego” charakteru Renault Trafic’a.

Jest on dostępny w wersjach o mocy 90 KM (66 kW) i 115 KM (84 kW). Poprawione zostały również osiągi jednostki 2.5 dCi : jej moc została podwyższona ze 135 KM do 150 KM (107 kW). Obecnie jest ona seryjnie montowana z filtrem cząstek stałych.

 

Powyższym zmianom towarzyszą zmiany w ofercie 6-biegowej mechanicznej oraz sekwencyjnej skrzyni biegów : ich zdolność przenoszenia momentu obrotowego została zwiększona z 320 do 350 Nm, a bieg wsteczny wyposażono w synchronizator w celu zapewnienia większej płynności manewrów.

 

Nowy Trafic Passenger Komfort i Nowy Trafic Passenger Pack Clim. są oferowane w dwóch długościach (4,78 m i 5,18 m), natomiast Nowy Trafic Passenger Lux jest dostępny w jednej długości (4,78 m). Te mogące pomieścić do 9 pasażerów pojazdy (8 pasażerów w przypadku Nowego Trafic’a Passengera Lux) zastąpią dotychczasowe wersje Kombi i Minibus. Są one przeznaczone przede wszystkim dla klientów instytucjonalnych, a także rodzin wielodzietnych, pragnących sprawić sobie pojazd zbliżony do modeli jednobryłowych, oferujący jednak większą ilość miejsca. Nowy Trafic Génération wyróżnia się wieloma możliwościami kształtowania wnętrza. Dzięki dającej się przekształcić w łóżko kanapie, licznym schowkom i składanemu stolikowi stanowi idealne rozwiązanie dla osób poszukujących pojazdu rekreacyjnego, nadającego się równocześnie do codziennego użytku.

 

Sylwetka Nowego Trafic’a Passengera i Nowego Trafic’a Génération jest dziełem Dyrekcji Designu Przemysłowego Renault, natomiast projekt techniczny powstał w Dziale Inżynierii Dyrekcji Pojazdów Dostawczych Renault w podparyskim regionie Villiers-Saint-Frédéric. Nowy Trafic Passenger jest produkowany w zakładach w Luton w Wielkiej Brytanii (GM) oraz w zakładach w Barcelonie w Hiszpanii (Nissan). Produkcja układu jezdnego Nowego Trafic’a Génération odbywa się równolegle z produkcją Nowego Trafic’a Passengera wyłącznie w zakładach w Barcelonie, natomiast nadwozie produkowane jest we współpracy z francuskim producentem zabudów Gruau, w znajdującym się w pobliżu i przeznaczonym wyłącznie dla tej wysokiej klasy pojazdów zakładzie.


Komentarze
Polityka Prywatności