Kobieta za kierownicą
Opis osobowości:
Matka, żona, kochanka.

Główne wady i zagrożenia:
Poza wadami wymienionymi w pkt. 3 dochodzą inne, które przy sixie można było przemilczeć, ale tutaj już nie. Temat - rzeka , ale spróbuję:

* niemal całą uwagę pochłania jej strona techniczna prowadzenia samochodu,
* trzyma się kurczowo środka jezdni,
* używa lusterek wyłącznie do poprawiania make-up`u,
* włącza lewy kierunkowskaz i skręca w prawo,
* zero kontaktu z innymi użytkownikami drogi, brak reakcji na standardowe znaki dawane ręką lub światłami (Co tak śmiesznie miga??),
* obserwuje tylko wąski fragment drogi przed maską,
* nagle hamuje (np. tuż przed skrzyżowaniem gdy zapala się żółte światło),
* prędkość uzależnia od aktualnego nastroju a nie od warunków,
* zero wyobraźni i przewidywania,
* wjeżdża na skrzyżowanie mimo, ze nie może z niego zjechać i oczywiście zostaje na nim przez kolejną zmianę świateł tworząc korek,
* blokuje szybki pas, bo za 5 kilometrów skręca w lewo,
* po długim oczekiwaniu na drodze podporządkowanej w końcu zamyka oczy, zaciska dłonie na kierownicy i… rusza… no i… Bum!!!,
* stwarza zagrożenie nawet po opuszczeniu samochodu potrafi go bowiem zaparkować na środku skrzyżowania, lub 5 cm od otwierających się na zewnątrz drzwi czyjegoś domu.

Ulubione samochody:
Nie rozróżnia marek. Zwykle małe lub średnie, czasem (gorzej) większe.

Uwaga:
Do kobiet za kierownicą rzadko zaliczają się też niektórzy mężczyźni. Są to przypadki beznadziejne ale i nieliczne przez co nie chce mi się dla nich tworzyć oddzielnej kategorii… Dupa Wołowa?.
Polskie drogi
- Co musi się zmienić, żeby polskie drogi spełniały wymogi europejskie?
- Wymogi europejskie.

Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytania



W ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach
marka

Światowa Premiera Nissana Qashqai

marka: Nissan

Po raz pierwszy Nissan zaprezentował swój nowy, przeznaczony na rynek europejski, kompaktowy model klasy crossover, o nazwie Qashqai. Prezentacja odbyła się w Paryżu, pod przewodnictwem Carlosa Ghosna, Prezesa i Dyrektora Generalnego Nissan Corporation.

Skonstruowany na bazie samochodu koncepcyjnego o tej samej nazwie, który został po raz pierwszy pokazany na Wystawie Motoryzacyjnej w Genewie w 2004 roku, Qashqai jest najnowszym pojazdem w ofercie Nissan Europe. Rozpoczęcie sprzedaży zaplanowano na początek 2007 roku. 

 

Pojazd ten ma spełnić wymagania klientów, którzy oczekują bardziej dynamicznej stylistyki, niż właściwa dla tradycyjnych pojazdów z segmentu C, ale nie są przekonani do dużych i agresywnych kompaktowych pojazdów typu SUV.

 

Pracami projektowymi kierowało Nissan Design Europe (NDE) i jest to pierwszy samochód seryjny zaprojektowany w tym studio, od czasu przeprowadzki do Londynu w 2003 roku. Program rozwojowy nadzorował ośrodek Nissan Technical Centre Europe w Cranfield w Anglii, przy znaczącej pomocy centrali projektowej Nissana w Japonii. Qashqai będzie montowany w zakładach Nissana w Sunderland w Anglii.

 

Qashqai należy do pojazdów typu Crossover, czyli wypełnia lukę między pojazdami osobowymi, a terenówkami z napędem 4x4. Jeśli chodzi o stylistykę, górna część Nissana Qashqai przypomina dynamiczny samochód osobowy, o opływowych, dynamicznych kształtach i wyraźnych bocznych przetłoczeniach - podobnie jak u Nissana Murano.

 

Dolna część samochodu przywodzi na myśl moc i wytrzymałość pojazdu typu SUV, dzięki obszernym i szerokim nadkolom, podwyższonemu prześwitowi i budzącej zaufanie sylwetce.

 

Wnętrze pojazdu zaprojektowano z myślą o zapewnieniu kierowcy wyraźnie oddzielonego od pasażera i praktycznego kokpitu. Głęboko cofnięte zegary nadają kabinie sportowy wygląd - wrażenie to dodatkowo wzmacnia podniesiona konsola środkowa. Jednakże przedział dla kierowcy i pasażerów zaprojektowano w taki sposób, że w kabinie dominuje poczucie przestronności, lekkości i komfortu.

 

Pod względem wielkości, QASHQAI plasuje się między hatchbackami z segmentu C i pojazdami typu SUV. Rozstaw osi wynosi 2630mm, wysokość 1610mm, szerokość 1780mm i długość 4310mm. QASHQAI jest o 100mm dłuższy niż typowy hatchback lecz o 150mm krótszy niż typowy SUV. Podobnie, jest wyższy niż konkurencyjne hatchbacki o 100-150mm i o 130mm niższy niż klasyczny SUV.

 

Qashqai będzie dostępny z czterema silnikami do wyboru, dwoma benzynowymi i dwoma wysokoprężnymi. Gamę jednostek napędowych otwierają 1,6-litrowy silnik benzynowy o mocy 115KM i momencie obrotowym 160Nm oraz 2,0-litrowy silnik benzynowy o mocy 140KM i momencie obrotowym 200Nm. Dwa pozostałe silniki to silnik wysokoprężny 1.5 dCi o mocy 106KM i momencie obrotowym 240Nm i 2,0-litrowy silnik wysokoprężny rozwijający moc 150KM i moment obrotowy 320Nm.

 

Dostępnych będzie kilka rodzajów skrzyń biegów, w zależności od wybranego silnika. Są to pięcio- i sześciobiegowe manualne skrzynie biegów, nowa automatyczna przekładnia sześciobiegowa i nowoczesna skrzynia biegów CVT z trybem manualnym.

 

Obie wersje z silnikami 2,0-litrowymi będą dostępne z nowoczesnym napędem Nissana ALL-MODE 4x4, który zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo i stabilność w trudnych warunkach jazdy.

 

Podczas gali inauguracyjnej, pan Ghosn powiedział: "Właśnie takich samochodów poszukują Europejczycy: o dynamicznej sylwetce, świetnych osiągach i wysokiej jakości wykonania wnętrza. Qashqai ma wszystkie te cechy, dlatego będzie naszym najlepiej sprzedającym się modelem w Europie. Dzięki niemu, Nissan będzie kojarzyć się z dynamiczną, nowoczesną i dbającą o klienta japońską marką."

 

"Spodziewamy się, że w Europie Qashqai osiągnie przeciętnie sprzedaż powyżej 100 000 sztuk rocznie - z czego 80% nabywców po raz pierwszy kupi samochód marki Nissan. Będą to osoby, które przed Nissanem Qashqai jeździły luksusowym samochodem z segmentu C, kompaktowym samochodem terenowym lub samochodem z segmentu D," dodał pan Ghosn.

 


Komentarze
Polityka Prywatności