Psychiatra pyta pacjenta:
-Czy nie przeszkadza panu, że mieszka pan przy autostradzie?
-Nieeeeeee, nieeeeeeeeeee
Biegnie facet w stroju sportowym, na głowie ma czepek. Widząc przechodnia pyta go:
-Jechali tendy kolrze?-pyta wycieńczony człowik.
-Tak,gdzieś pięć minut temu. A wogóle gdzie ma pan rower? - odpowiada przechodni.
-O kurcze od początku czułem ,że czegoś zapomniałem.

Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytania



W ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach
marka

Park Assist

marka: Volkswagen

Czy samochód może zaparkować się sam? Okazuje się, że tak. Najnowsza propozycja Volkswagena – system elektronicznego wspomagania parkowania, potrafi zaparkować pojazd w najdogodniejszym w danej okolicy miejscu. Wprowadzenie tego systemu do seryjnych samochodów zapowiadaliśmy już w 2005 roku. Pierwszym modelem VW wyposażanym w Park Assist będzie nowy Touran.

Po uruchomieniu, system wspomagania parkowania Park Assist skanuje za pomocą czujników przestrzeń znajdującą się z boku pojazdu, (przy maksymalnej prędkości jazdy wynoszącej 30 km/h). Jeśli „luka parkingowa” jest wystarczająca informuje o tym kierowcę, a po zaakceptowaniu przez niego miejsca, samochód sam oblicza i pokazuje na umieszczonym na desce rozdzielczej wyświetlaczu idealną drogę do przeprowadzenia manewru.

Jedynym zadaniem kierowcy jest odpowiednie ustawienie samochodu w stosunku do drogi (pozycję startową parkowania wskazuje system), włączenie wstecznego biegu i kontrola prędkości. Park Assist manewr wykonuje sam (przejmuje kontrolę nad układem kierowniczym). Cała operacja trwa zaledwie 15 sekund.

Komentarze
Polityka Prywatności