Facetowi zepsuł się trabant. Łapie stopa i zatrzymuje się gość w BMW:
- Ja pana będę holował ale jak będę za szybko jechał to niech pan włączy lewy kierunkowskaz.
Gość się zgodził. Jadą i jadą, aż tu nagle obydwóch wyprzedza drugie BMW i przez szybę drwi z kierowcy pierwszej beemki, że tak wolno jedzie. Facet wkurzony przyspiesza.
Mija go następne BMW i cała sytuacja się powtarza. Facet już konkretnie wkurzony jedzie, gaz do dechy i dogania tamte BMW. Kierowca trabanta oczywiście zaczął mrugać kierunkowskazem. Całą sytuację widzi dwoch policjantow:
- Józek widzisz to co ja?
- No trzy beemki i trabant będzie je wyprzedzał.
Mama woła do synka:
- Oktawio idż na drugą strone ulicy kupić kilo kartofli.
Oktawia przejechał samochód. Jaka to reklama?
Szkoda Oktawia!

Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytania



W ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach
marka

Bora – nowa wersja hatchback

marka: Volkswagen

W klasycznej i cieszącej się największym powodzeniem klasie średniej Volkswagen Group China prezentuje nową Borę hatchback. Na podstawie znanej limuzyny powstała wyjątkowo dynamiczna wersja hatchback, wyróżniająca się miedzy innymi doskonałym handlingiem i praktyczną tylną klapą.

Stylistyka.
Nowa Bora hatchback emanuje mocą i dynamiką. Bardziej zwarty tył niż w limuzynie sprawia, że auto wygląda bardziej atletycznie. Z przodu wersję hatchback charakteryzuje wyjątkowa, szlachetna i typowa dla Volkswagena osłona chłodnicy w formie „V” z chromowanymi poziomymi listwami i umieszczone z boku duże podwójne, okrągłe reflektory. Niepowtarzalna stylistyka nadwozia, harmonijna sylwetka oraz wąskie spoiny podkreślają wysoką jakość wykonania i elegancję. Atletyczny wygląd uzupełniają szerzej rozstawione koła, masywne zderzaki i duże nadkola.

Nadwozie.
Nadwozie nie tylko wygląda atletycznie, dynamicznie i kompaktowo, lecz zostało także wykonane z uwzględnieniem wysokich standardów jakości. Zastosowane przy jego produkcji techniki, takie jak laserowe spawanie, zapewniają sztywność osiąganą dotychczas tylko w segmencie klasy wyższej. Ta wysoka sztywność nadwozia na skręcanie ma dwie zalety: z jednej strony zminimalizowane jest skręcanie i ruchy własne karoserii oraz wynikające z tego odgłosy, z drugiej strony tylko w ten sposób możliwe było uzyskanie tak wąskich szczelin przy drzwiach i pokrywach. Sztywność nadwozia ma naturalnie także wpływ na zachowanie się pojazdu podczas jazdy i dynamikę nowego hatchbacka.
Struktura karoserii Bory została tak zaprojektowana przez inżynierów, aby w razie zderzenia strefy kontrolowanego zgniotu przejmowały maksymalnie dużo energii. W słupkach dachowych oraz w drzwiach i progach wbudowano wzmocnienia gwarantujące maksymalne bezpieczeństwo pasażerów w przypadku zderzenia bocznego.

Wnętrze.
Przestronne, eleganckie wnętrze ze starannie dopasowanymi do siebie materiałami tworzy niepowtarzalny nastrój. Wszystkie tworzywa sztuczne we wnętrzu zostały uszlachetnione miękkim lakierem (softlack), dzięki temu całość wygląda elegancko i przytulnie. Wyloty powietrza na desce rozdzielczej przykryte są lamelami, które w pozycji zamkniętej tworzą gładką i optycznie czystą płaszczyznę.

Komentarze
Polityka Prywatności