Żółtodziób za kółkiem
Opis osobowości:
Jest to osobnik zaraz po kursie prawa jazdy więc może to być każdy rodzaj osobowości. Zwykle po przejechaniu pierwszego tysiąca kilometrów zamienia się w normalnego kierowcę lub przechodzi do innej kategorii z mojej listy.

Główne wady i zagrożenia:

* zbyt mała prędkość,
* nieprzemyślane manewry,
* jazda bez świateł,
* kłopoty z manewrowaniem po zatłoczonym skrzyżowaniu.


Ulubione samochody:
Nie ma reguły. Najczęściej taki, jaki rodzice przeznaczają na straty.
Przyjechał gościu z Japonii do polski. Wsiada do taksówki i prosi, by go podwieziono pod Pałac Kultury i Nauki, bo chce go zwiedzić. Mija ich S2000.
- Honda. Bajdzio sibka. Źjobiona w Japonii.
Kierowca wytrzymał jakoś, ale nadjechała i wyprzedziła taksówkę Celica.
- Toyota. Bajdzio sibka. Źjobiona w Japonii.
Taksówkarz wytrzymał, choć lekko sie poddenerwował. Po chwili został minięty przez 350Z. Japończyk:
- Nissan. Bajdzio sibka. Źjobiona w Japonii.
Gościu za kółkiem już się wkurzył, lecz na szczęście byli już pod pałacem. Kierowca:
- Pięćdziesiąt złotych.
- Cio?
A on go przedrzeźnia:
- Taksiomat. Bajdzio sibki. Źjobiony w Japonii.

Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytania



W ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach
marka

Oto nowa Alfa! Alfa Romeo Giulietta - następca Alfy 147

Mimo zawirowań wokół nazwy następcy Alfy 147 włoski koncern postanowił nie odwlekać zbytnio w czasie pierwszej prezentacji swojego najnowszego modelu. Alfa Romeo Giulietta (tak będzie nazywać się ten model) pojawi się w sprzedaży po wystawie w Genewie.

Samochody Alfy Romeo, jak by się nie nazywały, jednym elementem zawsze zachwycają szeroką publiczność. Chodzi oczywiście o stylistykę, pod względem której należą do światowej czołówki. Nie inaczej jest i z następcą modelu 147. Z zewnątrz auto wygląda równie sportowo jak i elegancko. Wzorem wielu innych marek, wiele elementów stylistycznych jest niemal identycznych jak w innych modelach Alfy Romeo. Widać to zwłaszcza po przedniej części auta, która jest niemal wierną kopią Alfy 8C Competizione, czy bardziej powszechnej na naszych drogach Alfy Mito.


Wymiary Alfy Romeo Giulietty są raczej typowe jak na przedstawiciela segmentu C. Auto mierzy 4,35 m długości, 1,46 m wysokości i 1,8 m szerokości. Rozstaw osi wynosi z kolei 2,63 m. Wewnątrz Giulietta ma zapewnić sporo miejsca, natomiast bagażnik z wynikiem 350 litrów z pewnością nie będzie należeć do liderów segmentu.


Sporo ciekawego i przede wszystkim nowego znajdziemy pod maską najnowszej Alfy. Włoski koncern oferuje nabywcom wyłącznie wersje z turbodoładowaniem. Zwolennicy wersji wysokoprężnych będą mieć do wyboru dwie jednostki - 1,6 JTDM o mocy 105 KM oraz 2,0 JTDM o mocy 170 KM. W obu przypadkach będą to oczywiście już drugie generacje silników JTDM. Gama jednostek benzynowych rozpoczynać się będzie od silnika 1,4 TB, który rozwija moc 120 KM. Drugi motor o tej samej pojemności, ale już w technologii Multiair, ma pod maską stado 170 KM. Na samym szczycie dostępny będzie silnik 1,75 TBi, który ma do zaoferowania aż 235 KM. Wersja z tym silnikiem oferowana będzie w ekskluzywnym wariancie wyposażenia Quadrifoglio Verde. Wszystkie silniki w standardzie połączone będą z systemem Start&Stop.


Nie tylko jednak silniki, ale również właściwości jezdne mają być mocną stroną najnowszej Giulietty. O odpowiednią trakcję dbać ma system Q2, czyli elektronicznie samoblokujący się mechanizm różnicowy. Do tego dochodzi znany już z modelu Mito system DNA, który ma trzy tryby (Dynamic, Natural i All Weather) ustawień silnika, zawieszenia, układu kierowniczego oraz systemu stabilizacji jazdy (VDC).


Na więcej szczegółów na temat nowej Alfy Romeo musimy najprawdopodobniej poczekać do wiosny przyszłego roku i targów motoryzacyjnych w Genewie. Tuż po nich Giulietta najprawdopodobniej wyjedzie już na drogi Europy.

 

Źródło: motogazeta.mojeauto.pl


ostatnia zmiana: 2010-03-02
Komentarze
Polityka Prywatności