Egzamin na prawo jazdy. Egzaminator zadaje kursantowi pytanie:
- Ma pan skrzyżowanie równorzędne. Tu jest pan w samochodzie osobowym, tutaj tramwaj, a tu karetka na sygnale. Kto przejedzie pierwszy?
- Motocyklista - odpowiada pytany.
- Panie, co pan wygadujesz - warczy zły egzaminator - Toż przecież mówię, jest pan, tramwaj i karetka. Skąd wziął się motocyklista?
- A cholera ich wie, skąd oni się biorą.
Kobieta za kierownicą
Opis osobowości:
Matka, żona, kochanka.

Główne wady i zagrożenia:
Poza wadami wymienionymi w pkt. 3 dochodzą inne, które przy sixie można było przemilczeć, ale tutaj już nie. Temat - rzeka , ale spróbuję:

* niemal całą uwagę pochłania jej strona techniczna prowadzenia samochodu,
* trzyma się kurczowo środka jezdni,
* używa lusterek wyłącznie do poprawiania make-up`u,
* włącza lewy kierunkowskaz i skręca w prawo,
* zero kontaktu z innymi użytkownikami drogi, brak reakcji na standardowe znaki dawane ręką lub światłami (Co tak śmiesznie miga??),
* obserwuje tylko wąski fragment drogi przed maską,
* nagle hamuje (np. tuż przed skrzyżowaniem gdy zapala się żółte światło),
* prędkość uzależnia od aktualnego nastroju a nie od warunków,
* zero wyobraźni i przewidywania,
* wjeżdża na skrzyżowanie mimo, ze nie może z niego zjechać i oczywiście zostaje na nim przez kolejną zmianę świateł tworząc korek,
* blokuje szybki pas, bo za 5 kilometrów skręca w lewo,
* po długim oczekiwaniu na drodze podporządkowanej w końcu zamyka oczy, zaciska dłonie na kierownicy i… rusza… no i… Bum!!!,
* stwarza zagrożenie nawet po opuszczeniu samochodu potrafi go bowiem zaparkować na środku skrzyżowania, lub 5 cm od otwierających się na zewnątrz drzwi czyjegoś domu.

Ulubione samochody:
Nie rozróżnia marek. Zwykle małe lub średnie, czasem (gorzej) większe.

Uwaga:
Do kobiet za kierownicą rzadko zaliczają się też niektórzy mężczyźni. Są to przypadki beznadziejne ale i nieliczne przez co nie chce mi się dla nich tworzyć oddzielnej kategorii… Dupa Wołowa?.

Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytania



W ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach
marka

Nissan Cube W Polsce

marka: Nissan

Od czerwca w Polskich salonach Nissana dostępny jest charakterystyczny model Cube. Za cenę 69 900 PLN klient otrzymuje bardzo bogato wyposażoną wersję z benzynowym silnikiem o pojemności 1.6.

W cenie znajduje się sześć poduszek powietrznych, systemy ABS, EBD, ESP, 16 calowe felgi aluminiowe, czujniki deszczu i świateł, tempomat z ogranicznikiem prędkości, system inteligentnego kluczyka, szklany dach, automatyczna klimatyzacja, system Nissan Connect z nawigacją, odtwarzaczem CD, Bluetooth, złączem iPod i USB oraz kamerą ułatwiającą parkowanie. Dodatkowo samochody są oferowane w kolorach metalicznych i perłowych co nie wymaga dopłaty.

Nowy Cube to już wprawdzie trzecia generacja tego ikonicznego modelu, ale pierwsza, która oferowana jest poza Japonią i pierwsza z kierownicą zarówno po lewej, jak i prawej stronie.

Chociaż z profilu podobny jest do swojego poprzednika, nowy Cube to zupełnie nowa konstrukcja. Kwadratowa stylistyka pozostała, została jednak złagodzona większą ilością krzywizn i geometrycznych kształtów, dla których inspiracja zaczerpnięta została z czasem bardzo dziwnych źródeł. Auto jest teraz masywniejsze, ma większych rozstaw osi, co powoduje, że jeszcze lepiej prezentuje się na drodze.

Niekonformistyczny design
Nowy Nissan Cube zachował niekonformistyczne DNA designu swojego poprzednika, jest od niego jednak dłuższy, wyższy i szerszy. Rozstaw osi wynoszący 2530 mm oznacza, że samochód urósł o 170 mm, podczas gdy ogólna długość zwiększyła się o 250 mm z wynikiem 3980 mm. Ma 1670 mm wysokości i 1695 mm szerokości, co oznacza odpowiednio dodatkowe 54 mm i 85 mm. Dla porównania, Nissan Note jest dłuższy, z rozstawem osi wynoszącym 2600 mm i całkowitą długością 4100 mm, ale jego wysokość to zaledwie 1550 mm.

Cube został stworzony z myślą dodaniu polotu do funkcjonalności. Pomimo swoich kompaktowych rozmiarów - idealnie wpisujących się w zatłoczone miejskie ulice - Pudełkowate nadwozie Cube'a oferuje dużo przestrzeni wewnątrz. Podczas, gdy niecodzienna, asymetryczna stylistyka tyłu wyróżnia to auto spośród pozostałych modeli, ma ona też swoje praktyczne zastosowanie: zachodzące na tylny słupek okno znacznie zwiększa widoczność do tyłu, co przydaje się szczególnie podczas parkowania równoległego. Klapa bagażnika otwiera się na bok, w celu ułatwienia załadunku bagaży, a tym samym poprawy komfortu i bezpieczeństwa. Posiada trzy pozycje otwarcia, ułatwiające załadunek i rozładunek w ciasnych miejscach bez potrzeby trzymania drzwi.

Relaksujący i uspokajający    
Stylistyka wnętrza jest równie oryginalna i inspirowana przez naturę: efekt rozchodzenia się wody po wrzuceniu do niej kamienia oddany jest w kształcie podsufitki, uchwytów na kubki i maskownic głośników. Kanapowy styl foteli z przodu i z tyłu tworzy relaksującą i uspokajającą atmosferę. Ogólny uspokajający klimat wygody panujący we wnętrzu pogłębiony jest przez występujący w standardzie szklany dach z zasłoną, która wpuszcza światło do kabiny, inspirowaną tradycyjną japońską zasłoną Shoji. Dostępna jest także przesuwana żaluzja, która całkowicie blokuje dostęp światła do kabiny. Auto posiada ogromną przestrzeń ładunkową oraz możliwość swobodnej aranżacji wnętrza.

Cube zbudowany jest na zmodyfikowanej i uznanej przednionapędowej platformie B Nissana, którą współdzieli z modelem Note. Szeroki rozstaw osi oraz sprawdzone zawieszenie - kolumny MacPhersona z przodu oraz belka skrętna z tyłu - stanowią idealne połączenie dla bezpiecznego prowadzenia i komfortowej jazdy. Cuba napędza 1.6-litrowy silnik benzynowy o mocy 81kW (110KM) Za przeniesienie napędu odpowiada pięciobiegową skrzynia manualna.


ostatnia zmiana: 2010-06-28
Komentarze
Polityka Prywatności