Jedzie Ami, Rusek, Niemiec i Turek w jednym przedziale.
No i zaczynają sie popisy który ma lepiej.
Ami zaczyna:
- Nasz kraj jest tak bogaty ze możemy sobie na wszystko pozwolić... Wstał otworzył okno i srrrru cały plik dolców przez okno.
Rusek popatrzył chwilę, podumał, i mówi
- W naszym to my też mamy wszystkiego w bród. Wstał, wyciągnął spod ławki skrzynkę wódki i jeb przez okno.
Na to Niemiec zaczyna mówić:
- No, my mamy też od cholery... nie dokończył, bo zrywa się z siedzenia Turek i krzyczy:
- Nie! Proszę, nie!
Kobieta za kierownicą
Opis osobowości:
Matka, żona, kochanka.

Główne wady i zagrożenia:
Poza wadami wymienionymi w pkt. 3 dochodzą inne, które przy sixie można było przemilczeć, ale tutaj już nie. Temat - rzeka , ale spróbuję:

* niemal całą uwagę pochłania jej strona techniczna prowadzenia samochodu,
* trzyma się kurczowo środka jezdni,
* używa lusterek wyłącznie do poprawiania make-up`u,
* włącza lewy kierunkowskaz i skręca w prawo,
* zero kontaktu z innymi użytkownikami drogi, brak reakcji na standardowe znaki dawane ręką lub światłami (Co tak śmiesznie miga??),
* obserwuje tylko wąski fragment drogi przed maską,
* nagle hamuje (np. tuż przed skrzyżowaniem gdy zapala się żółte światło),
* prędkość uzależnia od aktualnego nastroju a nie od warunków,
* zero wyobraźni i przewidywania,
* wjeżdża na skrzyżowanie mimo, ze nie może z niego zjechać i oczywiście zostaje na nim przez kolejną zmianę świateł tworząc korek,
* blokuje szybki pas, bo za 5 kilometrów skręca w lewo,
* po długim oczekiwaniu na drodze podporządkowanej w końcu zamyka oczy, zaciska dłonie na kierownicy i… rusza… no i… Bum!!!,
* stwarza zagrożenie nawet po opuszczeniu samochodu potrafi go bowiem zaparkować na środku skrzyżowania, lub 5 cm od otwierających się na zewnątrz drzwi czyjegoś domu.

Ulubione samochody:
Nie rozróżnia marek. Zwykle małe lub średnie, czasem (gorzej) większe.

Uwaga:
Do kobiet za kierownicą rzadko zaliczają się też niektórzy mężczyźni. Są to przypadki beznadziejne ale i nieliczne przez co nie chce mi się dla nich tworzyć oddzielnej kategorii… Dupa Wołowa?.

Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytania



W ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach
marka

Premiery Volkswagena nad Wörthersee

marka: Volkswagen

Na największym na świecie zlocie fanów GTI nad Wörthersee Volkswagen prezentuje nowy model, auta studyjne oraz nowe elementy wyposażenia dodatkowego.

35. urodziny Golfa GTI zainspirowały Volkswagena do stworzenia specjalnego, jubileuszowego modelu – Edition 35. Zaprezentowane zostały także, jako modele studyjne, Golf GTI Cabrio oraz Golf R Cabrio. Te niezwykłe kabriolety pokazują, jak duży potencjał tkwi w Golfie. Zlot GTI trwa od 1 do 4 czerwca i cieszy się olbrzymią popularnością wśród fanów marki Volkswagen.

Golf GTI Edition 35: Latem 1976 roku, kiedy rozpoczęto produkcję pierwszego Golfa GTI nikt nie przypuszczał, że 35 lat później model ten będzie miał olbrzymią rzeszę fanów, że silniki osiągną moc ponad 200 KM, i że do 2011 roku sprzedanych zostanie niemal dwa miliony egzemplarzy. Z okazji 35. rocznicy Volkswagen zaprezentował jubileuszowy model Edition 35.

Najmocniejszy Golf GTI osiąga moc 235 KM (25 KM więcej niż standardowa wersja) i rozpędza się do 247 km/h. Sprint do pierwszej setki zajmuje mu 6,6 sekundy. W GTI sportowe osiągi szły w parze z niewielkim zużyciem paliwa, tak jest i tym razem, jubileuszowy model zużywa 8,1 l/100 km, wersja z DSG jest jeszcze oszczędniejsza, spalanie wynosi 8 l/100 km. Wartości te czynią Golfa GTI Edition 35 jednym z najoszczędniejszych sportowych samochodów w swojej klasie mocy.

Harmonijna koncepcja designu tego auta łączy klasyczne elementy GTI z elementami wyposażenia przygotowanymi specjalnie z myślą o Edition 35. Zmienione elementy zewnętrzne i wnętrze świadczą o wyjątkowym charakterze tego samochodu. Logo z liczbą „35” znajduje się na błotnikach, listwach progowych, zagłówkach i na siedziskach.

Golf GTI Cabrio: Koncepcyjny Golf GTI Cabrio, który ma swoją światową premierę nad Wörthersee, jest pierwszą fabryczną otwartą wersją legendarnego modelu, jakim jest GTI. Powodów, aby stworzyć ten ekstremalnie dynamiczny model studyjny nie brakuje: w 2011 roku Golf GTI obchodzi 35-te urodziny; w 2011 roku legendarny zlot GTI nad Wörthersee odbywa się po raz 30-ty; rok 2011 jest rokiem nowego Golfa Cabrio.

Pod względem optycznym, pokryty jaskrawoczerwonym lakierem Firespark Metallic, GTI Cabrio podąża własnymi drogami. Istotne znaczenie mają dodatkowe elementy, pokryte czarnym, błyszczącym lakierem „fortepianowym”. Wystarczy spojrzeć na przedni i tylny spojler albo na progi przypominające splittery samochodów wyścigowych, aby stwierdzić, że dobudowane elementy są z jednej strony filigranowe i lekkie, jednocześnie jednak masywne i sprawiające wrażenie, jakby były odlane jako jedna całość.

Reflektory przeciwmgielne tego Golfa ustąpiły miejsca wlotom powietrza do chłodzenia sportowego układu hamulcowego. Patrząc z boku na pozbawionego dachu GTI wzrok przyciągają czarno-srebrne, 19-calowe koła ze stopu metali lekkich typu Glendale z oponami w rozmiarze 235. Wypełniają one całe nadkola, ponieważ zastosowanie sportowego zawieszenia spowodowało obniżenie nadwozia. Z pewnością każdy zauważy także zaciski hamulców w kolorze czerwonym Tornado z czarnym logo GTI.

Wnętrze studyjnego modelu zostało uszlachetnione aplikacjami Black Strip i siedzeniami pokrytymi skórą Nappa z czerwonym logo GTI na zagłówkach. Sportowy kontrast tworzą szwy między poszczególnymi płaszczyznami skóry w kolorze czerwonym Flashrot lub popielatym Kristallgrau. Do stylistyki siedzeń dopasowane są dwukolorowe poszycia drzwi. Zarówno wewnętrzne powierzchnie tapicerki drzwi, jak i obszyta skórą kierownica i dźwignia hamulca ręcznego ozdobione są delikatnymi, czerwonymi szwami. Doskonale korespondują z nimi czerwone brzegi czarnych pasów bezpieczeństwa i czarno-czerwone obramowania dywaników. Osiągi jezdne kabrioletu z silnikiem GTI o mocy 155 kW/210 KM są w pełni porównywalne z osiągami GTI z zamkniętym nadwoziem: prawie 240 km/h i siedem sekund do 100 km/h. Po prostu prawdziwy GTI!

Golf R Cabrio Concept: Niedawno Volkswagen zaprezentował nowego Golfa Cabrio, a styliści i inżynierowie z Volkswagen R GmbH już stworzyli ekstremalnie sportowy wariant tego modelu: Golfa R Cabrio Concept. Podobnie jak jego krewniak z zamkniętym nadwoziem, także studyjny kabriolet o mocy 199 kW/270 KM osiąga 100 km/h w czasie poniżej sześciu sekund. Identyczna jest też prędkość maksymalna: 250 km/h. Zatem Golf R Cabrio jest najszybszym Golfem bez dachu w historii. Maksymalny moment obrotowy o wartości 350 Nm jest dostępny już od 2.500 obr./min.

Podobnie jak klasyczny Golf R, także kabriolet został obniżony o 25 milimetrów. 17-calowe hamulce z wentylowanymi tarczami na wszystkich kołach i niebieskimi sportowymi zaciskami (z logo R) gwarantują wysoką skuteczność hamowania. Golfa R Cabrio Concept wyposażono w 19-calowe obręcze ze stopu metali lekkich typu Talladega z oponami o rozmiarze 235.

Wnętrze Golfa R Cabrio Concept ma również odpowiednio sportowy charakter. Uwagę zwraca przede wszystkim „wyścigowy” fotel kubełkowy pokryty granatową skórą, połączoną z wysokiej jakości skórą Nappa w kolorze Puregrey. Oparcia foteli kubełkowych pokryte są czarnym lakierem o wysokim połysku, a kontrast kolorystyczny tworzą obszycia i ozdobne szwy. Aplikacje z Carbonu podkreślają sportową koncepcję tego modelu.

Golf R Color Concept: Volkswagen zaprezentował nad Wörthersee jeszcze dwie inne koncepcyjne wersje Golfa R. Podobnie jak klasyczny Golf R i zaprezentowany Golf R Cabrio, także dwa Golfy R Color Concept są napędzane mocnym i bardzo efektywnym 2-litrowym silnikiem z turbodoładowaniem o mocy 199 kW/270 KM.

Pierwsza wersja Golfa R Concept wyróżnia się polerowanymi, 19-calowymi obręczami kół ze stopu metali lekkich typ Talladega w kolorze popielatym Velvet Grey Metallic, pomarańczowymi zaciskami hamulców i obudowami lusterek z Carbonu.

Samochód wyposażony jest w doskonale dopasowane kubełkowe fotele. Części zewnętrzne pokryte są czarną skórą Nappa, przeszyta poprzecznie część środkowa siedziska i oparcia wykonana jest z jaśniejszej skóry Pure Grey, natomiast skorupa oparcia pokryta jest czarnym lakierem „fortepianowym”. Delikatny kontrast tworzą obszycia po bokach siedziska i zagłówka, w których można odnaleźć pomarańczowy kolor zacisków hamulców. Aplikacje we wnętrzu wykonane są z Carbonu. Ten sam materiał zastosowano także na kierownicy, dźwigni zmiany biegów oraz listwach na progach.

Drugi model Golfa R Concept pokryty jest lakierem Aplomb Blue. Nowe w ofercie Golfa 19-calowe koła Glendale są srebrne (Brillantsilber). Obudowy lusterek zewnętrznych, aplikacje we wnętrzu, skorupa foteli oraz listwy na progach wykonane są z Carbonu.


ostatnia zmiana: 2011-06-05
Komentarze
Polityka Prywatności