Jak to, panie władzo, to tu nie ma skrętu w prawo?!
- Jest, ale płatny.
Jechał facet samochodem, a że samochód dobry, szybki to sobie nie żałował. Mimo, że mokro, ślisko to na liczniku 150 km/h... 180 km/h... 220brkm/h...250 km/h..., aż tu nagle zakręt, za zakrętem furmanka. Nic się nie dało zrobić, jedno wielkie rozpierdziu, z furmanki drzazgi, konie latają w powietrzu, woźnicy urwało nogi. Zatrzymał się facet po tych kilkuset metrach, i patrzy, o k...a ,ale jatka. Nic to myśli, jatka nie jatka, może ktoś przeżył i trzeba mu pomoc. Podchodzi bliżej, a tam konie z bebechami na wierzchu, ledwo dychają. Jakoś trzeba by je dobić, co się ma gadzina męczyć. Złapał za siekierę, która wypadła z furmanki i do jednego konia, do drugiego... pozarąbywał na śmierć. Stoi i rozgląda się, co dalej, zauważył woźnice. Woźnica na to, podciągając koc i przykrywając urwane nogi:
- Panie! Nawet mnie ku...a nie drasnęło!!!

Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytania



W ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach
marka

Volkswagen Beetle

marka: Volkswagen

Od teraz nabywcy Volkswagena Beetle będą mogli jeździć bardziej dynamicznie i korzystać z najnowszych systemów multimedialnych, a także z szybszego dostępu do Internetu. Z pięcioma nowymi silnikami do wyboru i z drugą generacją systemów multimedialnych Beetle idealnie wpisuje się w najnowsze trendy w motoryzacji. Ponadto Volkswagen przygotował dla Beetla kolejne systemy ułatwiające prowadzenie samochodu i mobilne usługi online.

Tuż przed końcem roku VW Beetle dostępny będzie z trzema nowymi silnikami benzynowymi (77 kW/105 KM, 110 kW/150 KM i 162 kW/220 KM) i z dwoma wysokoprężnymi (81 kW/110 KM i 110 kW/150 KM). Wszystkie jednostki napędowe spełniają normę emisji spalin Euro 6 i są bardziej efektywne niż dotychczasowe. Na przykład moc najmocniejszego silnika Beetla 2.0 TSI wzrosła ze 155 kW/211 KM do 162 kW/220 KM, jednocześnie zużycie paliwa spadło o około 13 procent; natomiast silnik 2.0 TDI (81 kW/110 KM) wyróżnia się emisją CO2 wynoszącą 112 g/km, co przekłada się na klasę efektywności A.

Oprócz oferowanego opcjonalnie systemu nawigacji Discover Media, który będzie można połączyć z technologią Mirror Link, w Beetlu można będzie od teraz korzystać z systemów ułatwiających prowadzenie auta i z usług mobilnych, znanych z samochodów wyższych klas. Na przykład system Blind Spot: dzięki niemu kierowca jest ostrzegany o samochodach, znajdujących się w martwym polu widzenia, co każdą zmianę pasa ruchu czyni bezpieczniejszą. System ostrzega również - przy wyjeżdżaniu tyłem z miejsca parkingowego - przed zbliżającymi się z boku innymi uczestnikami ruchu.

Beetle może służyć za wzór również w przypadku usług online. Serwisy informacyjne, jak prognoza pogody i informacje o natężeniu ruchu, mogą być teraz pobierane z Internetu przy użyciu systemów multimedialnych.

Nowością jest również funkcja "żeglowania": układ sterowania dwusprzęgłowej przekładni DSG rozpoznaje kiedy kierowca nie wciska pedału przyspieszenia i automatycznie przełącza skrzynię biegów na bieg jałowy.

Ceny Volkswagena Beetle z nowymi silnikami spełniającymi normę emisji spalin Euro 6 rozpoczynają się od 76.190 zł (silnik 1.2 TSI, wersja Design).


opublikowano: 2014-11-20
Komentarze
Polityka Prywatności