Dresiarz za kółkiem:
Opis osobowości:
Zwykle osobowości brak, choć występują tutaj szczątkowe cechy takie jak: złośliwość, skłonność do brutalności i używek. Prawie nie występuje w wieku powyżej 35 lat, gdyż naturalna selekcja i przydrożne drzewa ograniczają znacząco populacje.

Główne wady i zagrożenia:

* zachowuje się jak król szosy, wynika to z poczucia wyższości wobec reszty (myślącej) świata,
* wyprzedza na trzeciego,
* zajeżdża drogę,
* omija korek i kolejkę do skrętu na każdy możliwy sposób,
* bardzo nadmierna szybkość,
* wszystkie inne zagrożenia wynikające z ograniczonej wyobraźni i niskiego IQ.

Ulubione samochody:
Zależnie od zasobności portfela, ale na pewno nie będzie to Wartburg kombi. Autko musi być szpanerskie, nawet jeśli jest tanie. Nawet maluch będzie miał przyciemniane szyby, spojler, płytę CD na lusterku (obowiązkowo!) i dużą naklejkę w obcym języku (treść nieistotna, najczęściej PIONEER) a jak starczy forsy to i neonówki pod podwoziem…Wewnątrz sprzęt grający musi być najlepszy (czytaj: z największą liczbą
migających lampek) i głośniki skierowane na zewnątrz, żeby wszyscy wiedzieli, że jedzie nie byle kto. Bardziej zamożni Młodociani używają
samochodów lepszych marek dochodząc nawet do BMW. Jest też pewna zasada: -im lepszy samochód tym mniej ozdobników - po prostu nie są już wtedy konieczne do nęcenia panienek.
- Fabio! Weź no siatkę i leć na drugą stronę ulicy kup 5 kilo zemniaków!
Fabio jak stał tak pobiegł - tak nieszczęśliwie - że się władował prosto pod koła nadjeżdżającej ciężarówki.
......
Jaka to reklama?
.
.
.
.
.
.
.
Szkoda Fabia

Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytania



W ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach
marka

Fiat BRAVO - pięć gwiazdek Euro NCAP

marka: Fiat

Nowy Fiat Bravo może sie pochwalić zdobyciem prestiżowych pięciu gwiazdek Euro NCAP, co plasuje go na szczycie segmentu, jeśli chodzi o zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa.

To ważne wyróżnienie, które razem z wyróżnieniami  przyznanymi dla modeli Grande Punto i Croma, potwierdza szczególną wagę, jaką Fiat Automobiles SpA przywiązuje do wszystkich aspektów związanych z bezpieczeństwem kierowcy i pasażerów.

W przypadku Fiata Bravo praca ta dała doskonałe wyniki. Aby uzyskać taki wynik  projektanci  przetestowali wszelkie możliwe rodzaje potencjalnych wypadków: zderzenia czołowe, uderzenia z boku, dachowanie , uderzenia w tył i pożar. Zostały wzięte pod uwagę zderzenia przy różnej prędkości, różne rodzaje przeszkód, oraz ochrona osób siedzących w aucie o różnej budowie fizycznej. W sumie zarejestrowano ponad 15000 godzin obliczeniowych, 60 crash testów, 150 symulacji  na urządzeniu HyGe i 100 testów na komponentach i podzespołach.

Te liczby potwierdzają zaangażowanie firmy w przygotowanie Bravo jako jednego z najbezpieczniejszych samochodów na rynku samochodu.

To zasługa wielu wyrafinowanych urządzeń proponowanych w nowym modelu (w wyposażeniu seryjnym lub na zamówienie w zależności od rynku i wersji). Począwszy od tych związanych z bezpieczeństwem pasywnym: 2 przednie poduszki powietrzne (poduszka kierowcy  posiada funkcję dwustopniowej aktywacji), 2 poduszki powietrzne przednie boczne 2 typu window bag. Dalej trzypunktowe pasy bezpieczeństwa z  napinaczami i ogranicznikami wagi, pięć zagłówków, instalacja przeciwpożarowa FPS oraz zapięcia Isofix na tylnych siedzeniach. Kończąc na  ochronie pasażerów podzielonej między karoserię, pokrywę silnika i belkę konstrukcyjną deski rozdzielczej. Nie należy tez zapominać  o wkładzie w bezpieczeństwo pasywne wniesionym przez inne elementy takie jak fotele czy

kolumna kierownicy, zaprojektowane przede wszystkim pod katem ich zachowania w razie ewentualnego wypadku.

Ponadto nowy samochód zapewnia przewidywalność zachowania się auta na drodze, dzięki korygowaniu niewielkich błędów kierowcy i ułatwieniu wyjścia  z trudnych sytuacji. Poza bardzo wydajnym układem hamulcowym, Fiat Bravo proponuje  najbardziej wyrafinowane urządzenia elektroniczne służące kontroli dynamiki samochodu: od hamowania po trakcję. Stąd ABS z elektroniczną korekcją siły hamowania EBD (Electronic Brake Force Distribution)  i przede wszystkim ESP (Electronic Stability Program), system interweniujący w sytuacjach ekstremalnych, kiedy zagrożona jest stabilność samochodu, pomagający kierowcy w kontrolowaniu auta. Ponadto ESP proponowany w Fiacie Bravo zawiera dodatkowe systemy ASR (Anti Slip Regulation) ograniczający zjawisko poślizgu kół napędzających w przypadku zmniejszonej przyczepności podłoża; MSR (Motor Schleppmoment Regelung) reagujący w przypadku gwałtownej zmiany biegu podczas redukcji, dodając moment obrotowy i zapobiegając zbytniemu obciążeniu kół napędzających; HBA (Hydraulic Brake Assistance), urządzenie hydrauliczno elektroniczne, działające podczas hamowania awaryjnego;  i wreszcie Hill-holder wspomagający kierowcę podczas ruszania na terenach nachylonych.

Fiat Bravo jest zatem autem skonstruowanym  i zaprojektowanym dla osiągnięcia standardów bezpieczeństwa i niezawodności. Ta gwarancja bezpieczeństwa przyciąga coraz liczniejsze rzesze klientów Fiata Bravo, zebrano już 9.500 zamówień we Włoszech, 620 tysiące odwiedzających podczas ostatnich Drzwi Otwartych w sieci sprzedaży we Włoszech oraz 350 tysięcy internatów w blogu “Quellichebravo”. Wielki sukces poprzedzający sprzedaż również na  głównych rynkach europejskich: od 17 marca we Francji, następnie Szwajcaria, Holandia, Niemcy i Hiszpania, a od 21 kwietnia także w Polsce.


Komentarze
Polityka Prywatności