Dresiarz za kółkiem:
Opis osobowości:
Zwykle osobowości brak, choć występują tutaj szczątkowe cechy takie jak: złośliwość, skłonność do brutalności i używek. Prawie nie występuje w wieku powyżej 35 lat, gdyż naturalna selekcja i przydrożne drzewa ograniczają znacząco populacje.

Główne wady i zagrożenia:

* zachowuje się jak król szosy, wynika to z poczucia wyższości wobec reszty (myślącej) świata,
* wyprzedza na trzeciego,
* zajeżdża drogę,
* omija korek i kolejkę do skrętu na każdy możliwy sposób,
* bardzo nadmierna szybkość,
* wszystkie inne zagrożenia wynikające z ograniczonej wyobraźni i niskiego IQ.

Ulubione samochody:
Zależnie od zasobności portfela, ale na pewno nie będzie to Wartburg kombi. Autko musi być szpanerskie, nawet jeśli jest tanie. Nawet maluch będzie miał przyciemniane szyby, spojler, płytę CD na lusterku (obowiązkowo!) i dużą naklejkę w obcym języku (treść nieistotna, najczęściej PIONEER) a jak starczy forsy to i neonówki pod podwoziem…Wewnątrz sprzęt grający musi być najlepszy (czytaj: z największą liczbą
migających lampek) i głośniki skierowane na zewnątrz, żeby wszyscy wiedzieli, że jedzie nie byle kto. Bardziej zamożni Młodociani używają
samochodów lepszych marek dochodząc nawet do BMW. Jest też pewna zasada: -im lepszy samochód tym mniej ozdobników - po prostu nie są już wtedy konieczne do nęcenia panienek.
- Na czym polega bezstresowe szkolenie kierowców?
- Kursant ma jeździć tak, żeby się instruktor nie stresował.

Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytania



W ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach
marka

Nissan Podąża Śladami Benedykta Polaka

marka: Nissan

4 sierpnia wyruszyła z Warszawy samochodowa Ekspedycja Szlakiem Benedykta Polaka poruszając się specjalnie przygotowanymi terenowymi Nissanami: Patrol i Navara.

Uczestnicy w ciągu dwóch miesięcy pokonają czterema samochodami ponad 20 tysięcy kilometrów bezdroży trasą, jaką przebył w XIII w. pierwszy wielki polski podróżnik – Benedykt Polak.

Ekspedycja ma na celu popularyzację postaci Benedykta Polaka, który z Janem di Piano Carpinim dotarł na dwór mongolskiego chana na ćwierć wieku przed Marco Polo. To dokonanie naszego rodaka, doceniane przez międzynarodowe autorytety w dziedzinie geografii i historii, jest zupełnie nieznane w Polsce.

Trasa Ekspedycji wiedzie przez Ukrainę, Rosję, Kazachstan, Kirgistan i Mongolię. Uczestnicy dotrą w fascynujące historycznie i geograficznie miejsca, m.in. Kałmucję, stepy kazachskie, góry Kirgistanu i pustynię Gobi, pokonają drugi pod względem wielkości na świecie kanion, zwiedzą miejsca bitew historycznych.  Uczestnicy i ich pojazdy będą zmagać się z terenem i temperaturami wahającymi się od -10 0C do+45.
 
Podróżnicy muszą nie tylko pokonać wymagający i nieznany teren, ale jednocześnie zebrać materiał do filmu dokumentalnego o Benedykcie Polaku. W pasjonujący świat Wschodu, w jego dzisiejsze realia i historyczne uwarunkowania wprowadzi telewidzów powracająca na ekran Krystyna Czubówna. Towarzyszyć jej będzie Beata Pawlikowska, znana podróżniczka.
Wydarzenia na trasie będą na bieżąco relacjonowane w oficjalnym serwisie internetowym Ekspedycji pod adresem http://www.benedyktpolak.pl.  

Nissan Patrol to legenda samochodów 4x4 Nissana. Produkowany jest od ponad 50 lat, w ciągu których zdobył wiele zwycięstw w najtrudniejszych zawodach na całym świecie oraz wielokrotnie w słynnym rajdzie Paryż - Dakar. Jego zalety doceniły nawet Służby Pokojowe wybierając ten samochód do obsługi swoich misji. Patrol jest bardzo dobrze wyposażonym modelem ze znakomitymi zdolnościami terenowymi. Zdolność pokonywania wzniesień to 39 stopni, nachylenie boczne to 48 stopni a głębokość brodzenia 700 mm. Napędza go trzylitrowy turbodiesel z bezpośrednim wtryskiem, który zapewnia moc 160 KM oraz 380 Nm momentu obrotowego.

Nissan Navara był najlepiej sprzedającym się pickupem w Europie w 2006. Zostało zarejestrowanych 45.200 takich samochodów, co dało niewiarygodny, bo aż 25% udział w europejskim rynku pickupów. Jest także numerem 1 w Polsce. Od debiutu w czerwcu 2005 dziesiątki tysięcy europejskich klientów uznało Navarę za doskonałe narzędzie do ciężkiej pracy i ostrej zabawy.
Navara jest dostępna w dwóch różnych wersjach nadwozia: double cab (kabina podwójna) oraz king cab (kabina pojedyncza) i jest napędzana 2,5-litrowym silnikiem wysokoprężnym o mocy 171 KM o momencie 403 Nm, co stawia ją w pierwszym rzędzie segmentu. Siła uciągu wynosi 3 T — Navara jest pod tym względem najmocniejszym pickupem. Nieco ponad 80% aut jest zamawianych w wersji double cab. Opcje obejmują w pełni przełączalny napęd na wszystkie koła, unikalny system mocowania ładunków “C-Channel”, oparty na DVD system nawigacji satelitarnej Nissana “Birdview”, łączność bezprzewodową Bluetooth, automatyczną skrzynię biegów i system nagłośnienia ze zmieniarką na 6 CD.

Komentarze
Polityka Prywatności