Nie pamiętam dokładnie okoliczności wypadku, ponieważ byłem kompletnie pijany. W celu uzyskania dalszych szczegółów proszę zwracać się do policji.
Jedzie facet swoim czerwonym Ferrari, 130 km/h. Patrzy w lusterko i widzi, że dogania go syrenka, a z jej okna wychyla sie jakis facet i wrzeszczy:
-Panie, znasz pan syrenkie?!!!
Zaklął, przycisnął gaz i przyspieszył do 150.
Syrenka znow go dogania i sytuacja sie powtarza.
Po pięciu razach przy 200 na godzinę odpuścił sobie i odpowiedział:
-Znam.
-To powiedz mi pan, jak się dwójkę wrzuca?!

Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytania



W ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach
marka

Nowy symulator SEAT-a

marka: Seat

Centrum Techniczne SEAT-a kolejny raz potwierdziło swój potencjał w dziedzinie prac badawczo-rozwojowych i innowacji, instalując w dziale elektroniki podwozi nowe urządzenie do testowania systemów ESP – symulator typu „hardware in the loop” (HIL).

Symulator HIL służy do symulowania reakcji elektronicznego programu stabilizacyjnego ESP w najróżniejszych warunkach drogowych. Ponad 700 symulacji umożliwia systematyczne kontrolowanie, czy terminal ESP działa zgodnie ze specyfikacją i przekazuje kierowcy wszystkie niezbędne informacje.

Za pomocą systemu komputerowego przeprowadzającego obliczenia w czasie rzeczywistym, urządzenie może symulować dowolny scenariusz dynamicznej jazdy, przekazując do ESP sygnały praktycznie nieróżniące się od warunków eksploatacji pojazdu na prawdziwych drogach. Reakcje systemu można obserwować na panelu zainstalowanym z przodu, a wszystkie zadania symulatora HIL monitorowane są na komputerze peryferyjnym, gdzie wyniki oraz zmienne opisujące pojazd są zapisywane i prezentowane w formie graficznej.

Oprócz głównego zastosowania symulator HIL ma także inne funkcje, umożliwiające na przykład weryfikację ewolucji oprogramowania modułu ESP, pełną diagnostykę oraz kontrolę jego interakcji z innymi modułami elektronicznymi w pojeździe.

„Dzięki symulatorowi HIL SEAT rozwija swoje know-how w zakresie elektroniki, doskonaląc system ESP i rozszerzając współpracę między naszym działem a jego odpowiednikami w Audi i VW” – powiedział Joan Roig, kierownik działu rozwoju podwozi. „Znaczenie elektroniki w rozwoju podwozi stale rośnie, a symulator HIL istotnie pomaga nam sprostać tym wyzwaniom i być prekursorem we wprowadzaniu rozwiązań elektronicznych w naszym sektorze”.

Komentarze
Polityka Prywatności