Kobieta za kierownicą
Opis osobowości:
Matka, żona, kochanka.

Główne wady i zagrożenia:
Poza wadami wymienionymi w pkt. 3 dochodzą inne, które przy sixie można było przemilczeć, ale tutaj już nie. Temat - rzeka , ale spróbuję:

* niemal całą uwagę pochłania jej strona techniczna prowadzenia samochodu,
* trzyma się kurczowo środka jezdni,
* używa lusterek wyłącznie do poprawiania make-up`u,
* włącza lewy kierunkowskaz i skręca w prawo,
* zero kontaktu z innymi użytkownikami drogi, brak reakcji na standardowe znaki dawane ręką lub światłami (Co tak śmiesznie miga??),
* obserwuje tylko wąski fragment drogi przed maską,
* nagle hamuje (np. tuż przed skrzyżowaniem gdy zapala się żółte światło),
* prędkość uzależnia od aktualnego nastroju a nie od warunków,
* zero wyobraźni i przewidywania,
* wjeżdża na skrzyżowanie mimo, ze nie może z niego zjechać i oczywiście zostaje na nim przez kolejną zmianę świateł tworząc korek,
* blokuje szybki pas, bo za 5 kilometrów skręca w lewo,
* po długim oczekiwaniu na drodze podporządkowanej w końcu zamyka oczy, zaciska dłonie na kierownicy i… rusza… no i… Bum!!!,
* stwarza zagrożenie nawet po opuszczeniu samochodu potrafi go bowiem zaparkować na środku skrzyżowania, lub 5 cm od otwierających się na zewnątrz drzwi czyjegoś domu.

Ulubione samochody:
Nie rozróżnia marek. Zwykle małe lub średnie, czasem (gorzej) większe.

Uwaga:
Do kobiet za kierownicą rzadko zaliczają się też niektórzy mężczyźni. Są to przypadki beznadziejne ale i nieliczne przez co nie chce mi się dla nich tworzyć oddzielnej kategorii… Dupa Wołowa?.
Biegnie facet w stroju sportowym, na głowie ma czepek. Widząc przechodnia pyta go:
-Jechali tendy kolrze?-pyta wycieńczony człowik.
-Tak,gdzieś pięć minut temu. A wogóle gdzie ma pan rower? - odpowiada przechodni.
-O kurcze od początku czułem ,że czegoś zapomniałem.

Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytania



W ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach
marka

Nowy symulator SEAT-a

marka: Seat

Centrum Techniczne SEAT-a kolejny raz potwierdziło swój potencjał w dziedzinie prac badawczo-rozwojowych i innowacji, instalując w dziale elektroniki podwozi nowe urządzenie do testowania systemów ESP – symulator typu „hardware in the loop” (HIL).

Symulator HIL służy do symulowania reakcji elektronicznego programu stabilizacyjnego ESP w najróżniejszych warunkach drogowych. Ponad 700 symulacji umożliwia systematyczne kontrolowanie, czy terminal ESP działa zgodnie ze specyfikacją i przekazuje kierowcy wszystkie niezbędne informacje.

Za pomocą systemu komputerowego przeprowadzającego obliczenia w czasie rzeczywistym, urządzenie może symulować dowolny scenariusz dynamicznej jazdy, przekazując do ESP sygnały praktycznie nieróżniące się od warunków eksploatacji pojazdu na prawdziwych drogach. Reakcje systemu można obserwować na panelu zainstalowanym z przodu, a wszystkie zadania symulatora HIL monitorowane są na komputerze peryferyjnym, gdzie wyniki oraz zmienne opisujące pojazd są zapisywane i prezentowane w formie graficznej.

Oprócz głównego zastosowania symulator HIL ma także inne funkcje, umożliwiające na przykład weryfikację ewolucji oprogramowania modułu ESP, pełną diagnostykę oraz kontrolę jego interakcji z innymi modułami elektronicznymi w pojeździe.

„Dzięki symulatorowi HIL SEAT rozwija swoje know-how w zakresie elektroniki, doskonaląc system ESP i rozszerzając współpracę między naszym działem a jego odpowiednikami w Audi i VW” – powiedział Joan Roig, kierownik działu rozwoju podwozi. „Znaczenie elektroniki w rozwoju podwozi stale rośnie, a symulator HIL istotnie pomaga nam sprostać tym wyzwaniom i być prekursorem we wprowadzaniu rozwiązań elektronicznych w naszym sektorze”.

Komentarze
Polityka Prywatności