Wiecie dlaczego w maluchu nie potrzeba wyciszaczy?
Bo uszy się zatyka kolanami.
Jedzie facet BMW i złapał gumę. Zatrzymał się na poboczu i zmienia koło. Podjeżdża mercedes wysiada gościu i się pyta:
- Co pan robi?
- Odkręcam koło - odpowiada facet.
Ten z mercedesa bierze kamień wali w szybę i mówi:
-To ja wezmę radio

Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytania



W ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach
marka

Silniki TSI Volkswagena po raz kolejny nagrodzone

marka: Volkswagen

20 lutego 2008 r. w Istambule Volkswagen został nagrodzony prestiżowym wyróżnieniem w dziedzinie technologii - „TechnoBest” - za silniki TSI. Nagroda przyznana została przez Związek Rynków Samochodowych w Europie Wschodniej i Centralnej. Jurorzy wyróżnili jednostki napędowe TSI Volkswagena za wyjątkowy postęp w dziedzinie silników benzynowych.

Silniki TSI z kompresorem i sprężarką osiągają moc od 140 KM do 170 KM. „Twincharger” montowany jest w modelach: Golf, Golf Plus, Golf Variant, Jetta, Touran i Tiguan. Aby krótko podsumować zalety TSI wystarczy jedno zdanie: „Maksymalna siła przy minimalnym zużyciu paliwa”. Na świecie jeździ już około 127.000 Volkswagenów z silnikami TSI.
 
W kwestii technicznej można śmiało powiedzieć, że połączenie kompresora i turbosprężarki w silnikach produkowanych seryjnie jest dotychczas czymś wyjątkowym. Kompresor już od najniższych prędkości obrotowych wydobywa z silnika maksymalną siłę i zapewnia doskonałą dynamikę. Ponieważ silniki TSI charakteryzują się stosunkowo małą pojemnością, niższe są zużycie paliwa i emisja CO2. Wszystkie dostępne na rynku modele TSI mogą być alternatywnie wyposażone w dwusprzęgłową skrzynię biegów DSG.
 
Od momentu swojego debiutu silniki TSI zdobywają na świecie najbardziej prestiżowe wyróżnienia. W 2006 i 2007 roku zostały wybrane „silnikami roku”. Wyróżnienie za technologię „TechnoBest” jest przyznawane przez dziennikarzy z Bułgarii, Cypru, Chorwacji, Macedonii, Serbii, Czarnogóry, Rumunii, Słowacji, Turcji, Węgier, Polski, Ukrainy, Czech, Rosji i Grecji.

ostatnia zmiana: 2008-02-26
Komentarze
Polityka Prywatności