Jedzie cała rodzinka samochodem i nagle wybiega na ulice dziecko. Kierowca doskonale prowadzi samochód omijając chłopca. Podbiega do niego policjant i mówi:
- Świetnie pan prowadzi, za ten wyczyn nasza komenda ofiaruje panu w nagrodę - 1000 zł. A czy można wiedzieć na co pan przeznaczy te pieniądze?
Kierowca odpowiada:
- Wreszcie zrobię sobie prawo jazdy.
Żona próbuje ratować sytuację:
- Proszę nie zwracać na niego uwagi, on tak zawsze mówi gdy jest pijany.
Z tylnego siedzenia odzywa się babcia:
- A nie mówiłam, że tym kradzionym samochodem daleko nie zajedziemy...
Polskie drogi
- Co musi się zmienić, żeby polskie drogi spełniały wymogi europejskie?
- Wymogi europejskie.

Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytania



W ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach
marka

Najpotężniejszy SUV na świecie: Audi Q7 V12 TDI quattro

marka: Audi

Audi Q7 V12 TDI quattro to najmocniejszy samochód z silnikiem wysokoprężnym w swojej klasie: jego jednostka napędowa V12, o pojemności 6l ma moc 368 kW (500 KM) i moment obrotowy 1.000 Nm. To najmocniejszy na świecie silnik wysokoprężny montowany w samochodach produkowanych seryjnie.

Audi Q7 V12 TDI quattro zachowuje się jak prawdziwy sportowiec - od zera do 100 km/h przyspiesza w 5,5 sekundy. Prędkość maksymalną ograniczono elektronicznie do 250 km/h. Średnio na 100 km samochód zużywa 11,9 litrów – tak niski poziom spalania przy tak dużej mocy jest imponujący. Co więcej, dzięki efektywnemu spalaniu i nowoczesnemu systemowi oczyszczania spalin, Audi Q7 V12 TDI quattro już dzisiaj spełnia normy emisji dwutlenku węgla, które wejdą w życie dopiero za kilka lat.

Modelem Q7 Audi po raz kolejny udowadnia motto marki „Przewaga dzięki technice”. Od 1989 roku silniki TDI wprowadzone przez Audi do samochodów produkowanych seryjnie są stale udoskonalane. V12 TDI zachwyca nie tylko swoją - zdawałoby się bezgraniczną - mocą, lecz również niezwykle spokojną pracą. Brzmienie jest stonowane, pod obciążeniem przechodzi w mocny, pełny dźwięk. Ten sześciolitrowy silnik należy do nowoczesnej rodziny jednostek napędowych „V” Audi, dla których wspólna jest odległość między środkami cylindrów wynosząca 90 milimetrów. Jednak zamiast tradycyjnego kąta prostego między cylindrami, w tym silniku zastosowano 60-stopniowe rozchylenie, idealne dla V12. Przy takiej konstrukcji nie występują niepożądane swobodne siły i momenty bezwładności.

Najmocniejszy diesel w swojej klasie uzyskuje właściwy moment obrotowy 169 Nm na litr pojemności skokowej. 1.000 Nm siły ciągu dostępnych jest w szerokim zakresie prędkości obrotowych od 1.750 do 3.250 obr./min. Moc właściwa (czyli moc na litr pojemności skokowej) wynosi 62,0 kW (84,3 KM) – jak w samochodzie sportowym.


ostatnia zmiana: 2008-04-03
Komentarze
Polityka Prywatności