Drogowiec chciał być dżentelmenem i zaprosił żonę do walca.
Dwóch facetów po długiej nocy spędzonej w barze nad ranem wsiada do samochodu. Po kilku minutach w okno pasażera stuka stary mężczyzna.
- Zobacz, w oknie jest duch! - krzyczy pasażer.
Kierowca dodaje gazu, ale twarz nie znika. Przerażony pasażer otwiera okno i pyta:
- Czego chcesz?
- Macie może papierosy? - pyta stary mężczyzna.
Pasażer rzuca przez okno paczkę i krzyczy do kierowcy zamykając ze strachem okno:
- Przyspiesz!
Kilka minut później uspokojeni zaczynają śmiać się i żartować z poprzedniego strachu. Nagle w oknie znów pojawia się ta sama twarz.
- To znowu on! - krzyczy pasażer. Otwiera okno i drżąc ze strachu pyta:
- Tak?
- Macie ognia? - dopytuje się stary mężczyzna.
Pasażer wyrzuca zapalniczkę przez okno i krzyczy:
- Przyspiesz jeszcze!
Kierowca wciska gaz do podłogi, straszliwa twarz znika z okna. Pasażer z kierowcą powoli dochodzą do siebie po spotkaniu z duchem, kiedy w oknie znowu pojawia się postać tego samego starego mężczyzny. Przerażony pasażer otwiera okno i pyta:
- Co znowu?
- Może pomóc wam wyjechać z tego błota?

Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytania



W ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach

Agresja za kółkiem domeną kobiet

Agresja za kółkiem domeną kobiet
Strona www: www.swps.pl/

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez SWPS w Warszawie to kobiety, a nie mężczyźni częściej używają agresywnych wyrażeń względem innych kierowców. Osoby, które posiadają cechy kobiece oraz wysoki poziom neurotyzmu lub ekstrawagancji wykazują największy poziom agresji drogowej.

Badanie zostało przeprowadzone przez absolwentkę psychologii Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej Karolinę Konieczną. Badaniu zostało poddanych 200 kierowców w wieku 18-68 lat, z których ponad 80% prawie codziennie używa auta.

Wyniki wskazały, że to kobiety częściej używają agresywnych wyrażeń. – Na ich werbalną agresję składa się głównie głośne obrzucanie przezwiskami, przezywanie pod nosem, głośne przeklinanie, a także krzyczenie na pozostałych kierowców – tłumaczy autorka badania.

Wyniki pokazują również, że bez względu na płeć, agresywne wyrażenia są częściej używane wśród osób z wysokim poziomem cech kobiecych, czyli u kobiecych kobiet i kobiecych mężczyzn, posiadających więcej cech stereotypowo przypisanych do kobiet jak np. wrażliwość, łagodność, kokieteria itp. Najwyższy stopień agresji zaobserwowano również u osób posiadających cechy zarówno kobiece, jak i męskie, czyli androgynicznych.

Najmniejsze nasilenie zachowań agresywnych na drodze zaobserwowano u osób otwartych na nowe doświadczenia życiowe oraz u osób ugodowych, czyli wyrażających się zaufaniem do innych, skromnych, prostolinijnych i skłonnych do ustępstw.


Photo: public domain, Wikimedia Commons


opublikowano: 2013-04-04
ostatnia zmiana: 2022-03-23
Komentarze
Polityka Prywatności