Andrzej Lepper z kierowcą pojechali w Polskę. W pewnym momencie na drogę wyskoczyła świnia. Kierowca nie zdążył wyhamować i przejechał biedaczkę. Widząc co się stało Lepper kazał iść kierowcy do pobliskiego gospodarstwa i przeprosić gospodarzy za wypadek. Kierowca wraca dopiero po godzinie. W zębach trzyma cygaro, w ręce wino, a koszula mu wystaje ze spodni. Zdziwiony Lepper pyta się go.
- Dlaczego tak długo cię nie było? I co to wszystko znaczy?
- No cóż. Rolnik dał mi wino, jego żona obiad, a ich córka chwile niezapomnianej rozkoszy.
- Boże. Coś ty im powiedział?
- Że jestem kierowcą Leppera i właśnie zabiłem świnię.
Dlaczego trabant nie rusza na zielonym świetle?
1. Zatrzymał go pęd powietrza wiatraka chłodnicy samochodu stojącego za nim.
2. Najechał na gumę do żucia.

Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytania



W ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach

Zadbaj sam o swój samochód

Zima zbliża się wielkimi krokami dlatego warto zadbać o stan techniczny swojego auta. Konieczne jest sprawdzenie sprawności takich elementów, jak akumulator, klimatyzacja, szyby, gumowe uszczelki oraz poziom wszystkich płynów. O tym, które z tych czynności można wykonać samemu, a z którymi należy udać się do specjalistów mówi Adam Klimek, najpopularniejszy mechanik samochodowy w Polsce, prowadzący program „Samochód marzeń – kup i zrób”, Team TOTAL.

Każdy sezon, czy to zimowy, czy też wiosenno-letni wymaga odpowiedniego przygotowania samochodu. Wiele z tych czynności można wykonać samemu – mówi newsrm.tv Adam Klimek, Team TOTAL – W sezonie zimowym warto zadbać o kilka istotnych elementów, między innymi akumulator (…). Pamiętajcie o tym, aby zadbać o klimatyzację, to jest bardzo istotna kwestia, szczególnie o feed kabiny, ponieważ w okresie jesienno-zimowym często będziemy z tej klimatyzacji korzystać, aby nie mieć zaparowanego samochodu. Naturalnie pamiętamy o płynie chłodzącym, płynie hamulcowym, oleju silnikowym, zabezpieczeniu uszczelek gumowych tak, by nie przywierały podczas mrozów. Najlepiej taki przegląd zlecić fachowcom, natomiast rzeczy kosmetyczne wykonać samemu. Zrobimy to dokładnie i na pewno taniej.

Klimek podkreśla również, że zmianę opon na zimowe należy dokonać odpowiednio wcześnie: – Nie jest ważna temperatura otoczenia, ale podłoże, na którym pracuje opona – mówi mechanik samochodowy – Dlatego przyjmuje się, że jeśli temperatura dobowa jest na poziomie 7 stopni to jest dobry moment, aby zamontować takie opony. Dzięki temu zaoszczędzamy czas oraz unikamy stresu związanego z długotrwałym oczekiwaniem w kolejce do mechanika.

Według Adama Klimka jedyną metodą zadbania o nadwozie jest bardzo dokładne umycie, osuszenie i odtłuszczenie karoserii, a następnie nałożenie na nią twardego wosku. Należy się jednak zastanowić, czy chcemy wykonywać to samodzielnie czy z pomocą specjalisty, gdyż zabieg ten trwa 2-3 godziny i wymaga użycia sporej siły.

Nałożenie twardego wosku zabezpieczy karoserie przynajmniej na 3 miesiące, zamyka pory, brud nie wchodzi, podobnie jak sól i woda, więc jest to bardzo ważne, żeby taki proces przeprowadzić przed okresem, kiedy sypie się sól na drogi. – podsumowuje ekspert.


opublikowano: 2015-10-23
ostatnia zmiana: 2022-03-23
Komentarze
Polityka Prywatności