Jedzie facet swoim czerwonym Ferrari, 130 km/h. Patrzy w lusterko i widzi, że dogania go syrenka, a z jej okna wychyla sie jakis facet i wrzeszczy:
-Panie, znasz pan syrenkie?!!!
Zaklął, przycisnął gaz i przyspieszył do 150.
Syrenka znow go dogania i sytuacja sie powtarza.
Po pięciu razach przy 200 na godzinę odpuścił sobie i odpowiedział:
-Znam.
-To powiedz mi pan, jak się dwójkę wrzuca?!
Młoda kobieta miała poważny wypadek samochodowy. Lekarze uratowali
jej życie, ale nie dali rady ocalić jej skóry uszkodzonej przez
ogień. Jej twarz wyglądała paskudnie. Jedynym ratunkiem był przeszczep.
Ponieważ ona była cała poparzona, skórę musiał ofiarować ktoś inny. Dawcą
został jej mąż, który oddał jej skórę z własnego tyłka. Operacja się
udała, kobieta wyglądała tak pięknie jak dawniej. Jednak świadoma
poświęcenia własnego męża mówi pewnego dnia:
- Kochanie, jestem ci tak wdzięczna, czy jest coś co mogłabym dla
ciebie zrobić?
- Nie, już czuję się wynagrodzony.
- W jakim sensie?
- Wyobraź sobie dziką satysfakcję jaką czuję za każdym razem, kiedy
twoja matka całuje cię w policzek!

Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytania



W ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach

Chcesz wymienić żarówkę lub koło? W nowych samochodach może być to bardzo utrudnione

Wymiana koła, żarówki czy nawet zamontowanie odpowiednich wycieraczek – te z pozoru proste czynności mogą przysporzyć sporo problemów. Powód? Najnowsze auta są coraz bardziej naszpikowane technologią i nawet pozornie drobne naprawy mogą skończyć się poważniejszymi problemami.

W dzisiejszych czasach wymiana żarówki lub klocków hamulcowych, zwłaszcza w nowych autach, wyposażonych np. w elektryczny hamulec postojowy, nie jest już tak prostą czynnością jak kiedyś – mówi newsrm.tv Tomasz Drzewiecki – dyrektor ds. rozwoju sprzedaży detalicznej Premio Opony-Autoserwis w Polsce, Czechach, na Słowacji, Ukrainie oraz na Węgrzech i dodaje. – Zdarzają się auta, w których przy wymianie żarówki konieczny jest demontaż części samochodu. Warto dla oszczędności czasu i nerwów oddać swój pojazd  w ręce profesjonalistów.

Samodzielne naprawianie samochodu przestało być już tak powszechne. Dzisiaj Polacy coraz częściej traktują go jako narzędzie, służące głównie do poruszanie się na trasie dom-praca-dom. To powoduje, że nasze „cztery kółka” powinny być przede wszystkim sprawne. Chcemy jak najmniej czasu inwestować w zajmowanie się autem, tym bardziej, że obecnie typowym klientem serwisów nie są już tylko panowie. – Widzimy, że przez ostatnich 10 lat znacząco zmienił się profil osób korzystających z usług naszych serwisów. Coraz częściej odwiedzają je również kobiety. Co istotne, oczekiwania wobec naszej pracy się nie zmieniły. Klienci życzą sobie, że samochody zostaną obsłużone w profesjonalny sposób i większość z nich zwraca uwagę także na zaufanie. Jadąc do serwisu, chcą uzyskać szybką i sprawnie wykonaną usługę – dodaje Tomasz Drzewiecki.

Ostatnie 10 lat to ogromny postęp motoryzacji. Na rynku pojawiły się niezwykle zaawansowane technicznie pojazdy. To wymusiło także zmiany w samych serwisach samochodowych. – Zmieniła się technologia, a wraz z nią samochody. Pojawiają się czujniki w oponach, a silniki są ciągle ulepszane. Rozszerzeniu uległa również oferta producentów aut. Dostępne są przecież samochody hybrydowe czy elektryczne. Do tego wszystkiego trzeba dostosować jakość świadczonych usług i  posiadać odpowiednią wiedzę, jak je świadczyć – mówi Piotr Nowakowski, dyrektor pionu rozwoju sieci detalicznej Goodyear Europa Centralna i dodaje. – Zmienia się sposób funkcjonowania serwisów motoryzacyjnych, ponieważ powszechnie posługujemy się w nich komputerem. Aby zdiagnozować usterkę, używamy odpowiedniego oprogramowania. Jednocześnie, niezmiennie żeby wymienić część, potrzeba odpowiednio przeszkolonego i profesjonalnego zespołu.

Ostatnie lata przyniosły poważne zmiany na rynku serwisów samochodowych, których kluczowym wyznacznikiem była profesjonalizacja branży. Na przestrzeni lat dużo większy nacisk położony został na jakość obsługi oraz możliwość wykonania szeregu napraw w jednym miejscu. – W 2006 roku został otwarty pierwszy serwis Premio, który zainicjował cały ciąg zdarzeń zmieniających jakość obsługi klienta oraz podejście do samochodów. Zmiany pozwoliły zrozumieć klientom, że można  oferować inną, lepszą formę wsparcia dla ich pojazdów – mówi Krzysztof Rasch, serwis Premio Ring w Gdańsku.

W ramach obchodów 10-lecia sieci Premio zorganizowane zostały zawody „Kto jest najlepszym mechanikiem wśród dziennikarzy”. Przedstawiciele mediów ogólnopolskich oraz lokalnych, wyspecjalizowani w tematyce motoryzacyjnej, konkurowali o miano najlepszego mechanika w swojej branży. Uczestnicy musieli zmierzyć się z zadaniami, z jakimi na co dzień mają do czynienia pracownicy serwisów. Każda konkurencja oceniana była pod kątem jakości oraz czasu wykonania. Miejsce zawodów zostało wybrane nieprzypadkowo, ponieważ gdański serwis Premio Ring był pierwszym w Polsce serwisem wchodzącym w skład sieci, na którym pojawiło się logo Premio.

Z okazji 10-lecia dziennikarze mieli możliwość rywalizować w takich konkurencjach, jak wymiana koła, wycieraczek, żarówki czy naprawa zawieszenia. Zawody pozwoliły im przekonać się na własnej skórze, że bycie mechanikiem i wykonanie tych wielu czynności nie jest takie łatwe i rzeczywiście wymaga odpowiedniego przeszkolenia oraz fachowej wiedzy.  - mówi Tomasz Drzewiecki.

Po zaciętej walce zwyciężyli ex aequo Marcin Lewandowski z Autocentrum.pl oraz Wiesław Jezierski z Moto.media.pl.


opublikowano: 2016-07-01
ostatnia zmiana: 2022-03-23
Komentarze
Polityka Prywatności