Co to jest żona i teściowa w samochodzie?
Zestaw głośnomówiący!
Przyjechał gościu z Japonii do polski. Wsiada do taksówki i prosi, by go podwieziono pod Pałac Kultury i Nauki, bo chce go zwiedzić. Mija ich S2000.
- Honda. Bajdzio sibka. Źjobiona w Japonii.
Kierowca wytrzymał jakoś, ale nadjechała i wyprzedziła taksówkę Celica.
- Toyota. Bajdzio sibka. Źjobiona w Japonii.
Taksówkarz wytrzymał, choć lekko sie poddenerwował. Po chwili został minięty przez 350Z. Japończyk:
- Nissan. Bajdzio sibka. Źjobiona w Japonii.
Gościu za kółkiem już się wkurzył, lecz na szczęście byli już pod pałacem. Kierowca:
- Pięćdziesiąt złotych.
- Cio?
A on go przedrzeźnia:
- Taksiomat. Bajdzio sibki. Źjobiony w Japonii.

Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytania



W ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach
marka

Zwierzęta na terenie zakładów Porsche w Lipsku

Strona www: www.porsche.pl
marka: Porsche

Dr. Ing. h.c. F. Porsche AG, Stuttgart, może być dumne z powiększenia się stada turów na terenie zakładów w Lipsku. Ilość byków, krów i cieląt wzrosła już do 50 sztuk. Pierwsze zwierzęta zostały przeniesione na były poligon, gdzie do ich dyspozycji jest obecnie około 70 hektarów, wiosną 2002 roku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W ciągu trzech lat zwierzęta zadomowiły się i rozmnożyły, tak że ich początkowa ilość zwiększyła się ponad dwukrotnie. Tury, razem z żyjącym na tym terenie stadem dzikich koni rasy exmoor, zapobiegają zarastaniu terenu krzewami.

 

Ważnym celem Porsche jest utrzymanie ekologicznej wartości tego obszaru z jego istniejącą fauną i florą. „Ruch samochodów na torze testowym został tak zorganizowany, aby nie zakłócać zwierzętom spokoju” – wyjaśnia Rolf Toczek, kierownik zakładowych służb ekologicznych w Porsche AG. Dzięki temu na terenie tym obok turów i dzikich koni żyje też wiele zajęcy, lisów i saren, a duża ilość owadów przyciąga żerujące nietoperze.

 

Tury i dzikie konie tworzą półdzikie stada zwierząt roślinożernych, które dzięki niewielkim wymaganiom i odporności mogą w dużym stopniu egzystować bez pomocy ze strony ludzi. Zasiedlenie tego terenu zwierzętami było centralnym punktem szerokiej koncepcji ochrony krajobrazu byłego poligonu, opracowanej na zlecenie Porsche AG przez niezależnych biologów w ścisłej współpracy z władzami ekologicznymi Lipska i Saksonii. Projekt założenia w tym miejscu łąk tworzy naturalną równowagę dla położonego w sąsiedztwie toru testowego o długości sześciu kilometrów, na którym klienci Porsche pod okiem instruktorów sprawdzają swoje umiejętności terenowe w wyprodukowanych w Lipsku samochodach Cayenne.

 

Lipski biotop Porsche służy ponadto jako udany przykład wykorzystania nieczynnych poligonów. „Najskuteczniejszym sposobem utrzymania tak urozmaiconych krajobrazów, z mozaiką obszarów zalesionych i otwartych, jest zasiedlenie ich dużymi zwierzętami roślinożernymi, takimi jak tury, dzikie konie lub zwierzyna płowa. Powstaje środkowoeuropejski krajobraz sawannowy, dający wymierającym i rzadkim zwierzętom szanse na przeżycie” – podkreśla wartość biotopu Wolf Lederer, którego biuro stworzyło koncepcję rozwoju tego terenu. Lederer jest przekonany, że „tak niepowtarzalna flora i fauna na skraju dużego miasta i pośrodku obszarów uprzemysłowionych jest czymś wyjątkowym w Niemczech.”

 

 

Poznań, 23.06.2005

 

 


Komentarze
Polityka Prywatności