Kobieta pyta swego instruktora nauki prawa jazdy: - Jak pan sądzi, ile jeszcze czasu potrzeba, abym umiała dobrze jeździć? - Co najmniej trzy. - Godziny? - Nie, samochody.
Kobieta za kierownicą
Opis osobowości:
Matka, żona, kochanka.

Główne wady i zagrożenia:
Poza wadami wymienionymi w pkt. 3 dochodzą inne, które przy sixie można było przemilczeć, ale tutaj już nie. Temat - rzeka , ale spróbuję:

* niemal całą uwagę pochłania jej strona techniczna prowadzenia samochodu,
* trzyma się kurczowo środka jezdni,
* używa lusterek wyłącznie do poprawiania make-up`u,
* włącza lewy kierunkowskaz i skręca w prawo,
* zero kontaktu z innymi użytkownikami drogi, brak reakcji na standardowe znaki dawane ręką lub światłami (Co tak śmiesznie miga??),
* obserwuje tylko wąski fragment drogi przed maską,
* nagle hamuje (np. tuż przed skrzyżowaniem gdy zapala się żółte światło),
* prędkość uzależnia od aktualnego nastroju a nie od warunków,
* zero wyobraźni i przewidywania,
* wjeżdża na skrzyżowanie mimo, ze nie może z niego zjechać i oczywiście zostaje na nim przez kolejną zmianę świateł tworząc korek,
* blokuje szybki pas, bo za 5 kilometrów skręca w lewo,
* po długim oczekiwaniu na drodze podporządkowanej w końcu zamyka oczy, zaciska dłonie na kierownicy i… rusza… no i… Bum!!!,
* stwarza zagrożenie nawet po opuszczeniu samochodu potrafi go bowiem zaparkować na środku skrzyżowania, lub 5 cm od otwierających się na zewnątrz drzwi czyjegoś domu.

Ulubione samochody:
Nie rozróżnia marek. Zwykle małe lub średnie, czasem (gorzej) większe.

Uwaga:
Do kobiet za kierownicą rzadko zaliczają się też niektórzy mężczyźni. Są to przypadki beznadziejne ale i nieliczne przez co nie chce mi się dla nich tworzyć oddzielnej kategorii… Dupa Wołowa?.

Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytania



W ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach

Jak lepiej prowadzić samochód?

Polacy dobrze oceniają swoje umiejętności prowadzenia samochodu. Opublikowany w bieżącym roku „Europejski barometr odpowiedzialnej jazdy” przygotowany dla „Fondation Vinci Autoroutes pour une conduite responsable” pokazuje, że kierowcy wszystkich biorących w badaniu europejskich krajów oceniają swoje umiejętności na poziomie dobrym. Porównując te wyniki z liczbą ofiar na milion mieszkańców w krajach takich jak m.in. Szwecja (29), Niemcy (42) czy Holandia (28), również biorących udział w badaniu, samopoczucie polskich kierowców powinno być zdecydowanie gorsze.

Jazda samochodem wymaga połączenia umiejętności obsługi pojazdu, znajomości przepisów i techniki jazdy. Punktem kulminacyjnym, sprawdzającym poziom umiejętności jest egzamin na prawo jazdy. Zdany egzamin pozwala cieszyć się możliwością jazdy samochodem bez ograniczeń. Ale czy kierowcy powinni zakończyć swoją edukację na przygotowaniach do egzaminu? Zdecydowanie nie.

„Aktualnie w Polsce kierowcy mogą podnosić swoje umiejętności dobrowolnie, a od przyszłego roku każdy nowy kierowca będzie przechodził obowiązkowe doszkalanie. Między 4 a 8 miesiącem od uzyskania prawa jazdy kierowcy będą musieli odbyć kurs dokształcający w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego oraz praktyczne szkolenia w zakresie zagrożeń w ruchu drogowym w Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy.” - tłumaczy instruktor ŠKODA Auto Szkoła, Radosław Jaskulski.

Szkolenia dla kierowców posiadających prawo jazdy prowadzone są przez instruktorów według specjalnych programów szkoleniowych, które pozwalają podnosić umiejętności w różnych aspektach jazdy samochodem. Chcąc podnieść swoje umiejętności w ŠKODA Auto Szkoła, warto zwrócić uwagę na 4 podstawowe rodzaje szkoleń:

Safe Driving to szkolenie skierowane do wszystkich kierowców. Niezbędne abecadło budujące świadomość kierowcy pokazujące, że prawa fizyki są bezwzględne. Każdy kierowca musi wiedzieć, jak przygotować się do jazdy, jak prawidłowo zająć pozycję za kierownicą, jak i kiedy skręcać i efektywnie hamować. Wsiadając do samochodu trzeba wiedzieć, że trudne sytuacje mogą się nam przydarzyć w każdej chwili, a systemy znajdujące się w samochodzie pomogą nam wtedy, gdy będziemy wiedzieli, jak z nich skorzystać.

Eco Driving - znajomość tego nowoczesnego stylu jazdy pozwala zaoszczędzić paliwo i części eksploatacyjne, zwiększa bezpieczeństwo podróżujących i chroni środowisko. Po szkoleniu łatwo udowodnić, że podróżować można taniej i równie szybko, a dodatkowo bezpieczniej i z nadzieją, że otaczające nas lasy i jeziora będą cieszyć kolejne pokolenia.

Defensive Driving – Uczestnicy tego szkolenia podnoszą wcześniej zdobyte umiejętności i udoskonalają wyuczone już nawyki bezpiecznej jazdy poprzez dalekosiężną obserwację drogi, wyprzedzające planowanie manewrów oraz konsekwentne wybieranie pozycji i prędkości na drodze.

Offroad Driving to szkolenie dla osób, które poruszają się poza drogami asfaltowymi a do swoich podróży wykorzystują samochody z napędem 4x4. Podczas szkolenia nauczą się bezpiecznie poruszać po drogach leśnych i górskich. Poznają technikę i taktykę planowania i poruszania się po trudnym terenie. Dowiedzą się również, jak korzystać efektywnie z napędu na cztery koła i jakie systemy pomogą im w bezpiecznej jeździe.

Jazda samochodem to umiejętność wymagająca ciągłej aktualizacji wiedzy i doskonalenia stylu jazdy. Dbajmy więc o swoje bezpieczeństwo i działajmy prewencyjnie, bo dzięki temu będziemy lepszymi uczestnikami ruchu drogowego.

źródło: Skoda
opublikowano: 2015-08-18
ostatnia zmiana: 2022-03-23
Komentarze
Polityka Prywatności